Meningen med livet med Tove Berglund och Ludvig Daae 25 maj 2024
Meningen med livet är en interaktiv helkväll där du tillsammans med konstnären Tove Berglund och koreografen Ludvig Daae undersöker en av livets stora ödesfrågor ... vad är egentligen meningen med livet?

Ur föreställningen Meningen med livet. Foto: Chrisander Brun
I en husvagnspark där varje husvagn bjuder på en unik ingång till meningen med livet möter du en filosof, får en one-on-one-konsert och upplever en skogspromenad kantad av koreografiska inslag.
Kanske är det ett friskt bad i sommarkvällen som är meningen med livet, eller smaken av tillagad mat efter en upplevelserik dag? Oavsett vad det är som skänker din tillvaro betydelse, så avslutas den här försommarkvällen runt lägerelden i ett förtroligt samtal om meningen med livet.
Datum, plats och biljetter
- Datum: 25 maj 2024. Vi återkommer om tid!
- Plats: Alnängarna (tidigare Alnängsbadet).
- Länk till biljettköp kommer senare.
Klicka på pilarna för att se fler bilder.

Ludvig Daae och Tove Berglund i Meningen med livet. Foto: Chrisander Brun

Turnerar med Dansnät Sverige våren 2024.
Tack för ditt svar!
Berätta gärna vad vi kan göra bättre på den här sidan för att förbättra webbplatsen! Vi har ingen möjlighet att svara, men dina synpunkter är värdefulla för oss. Tänk på att inte skicka in personuppgifter. Om du vill ha svar på en fråga kan du istället använda formuläret ”Lämna en synpunkt”.
Om du ändå skickar in personuppgifter via detta formulär hanteras uppgifterna av Kommunstyrelsen och kan eventuellt lämnas vidare till annan verksamhet inom Örebro kommun i syfte att förbättra vår service.
Här hittar du mer information om hur vi hanterar personuppgifter.
Tack för ditt svar!
Du har nu hjälpt oss att förbättra orebro.se