Meny

Kontakt

Telefon och adress

019-21 10 00 (Örebro kommuns servicecenter)
Expeditionen: 019-21 14 82, 019-21 65 66
Fax: 019-21 66 14
E-post: rudbecksgymnasiet@orebro.se

Besöksadress: Kungsgatan 31
Postadress: Box 31160, 701 35 Örebro

Frånvaroanmälan

Personal A till Ö
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö

All personal sorterad i bokstavsordning på efternamn. Om du bara vet förnamnet kan du söka på det i sökrutan uppe i sidhuvudet.

Skolledning, administration, skolservice
Skolledning

Kontakt

Titel

Telefon

E-post

Unni Thorstensson

Verksamhetschef RGD/ RGH

019-21 67 57

unni.thorstensson@orebro.se

Mokhtar Bennis

Verksamhetschef

019-21 59 30

mokhtar.bennis@orebro.se

Anders Sallmann

Rektor SA-BetVet, SA-TemaVärlden

019-21 65 64

anders.sallmann@orebro.se

Marcus Boljang

Rektor NA, SA-sprint, IB

019-21 65 69

marcus.boljang@orebro.se

Heléne Freiij

Rektor EK, VO

019-21 65 61

helene.freiij@orebro.se

Jörel Bergström

Rektor Riksgymnasiet för döva och hörselskadade

076-496 87 38

jorel.bergstrom@orebro.se

Susanne Oscarsson

Planerare

019-21 18 15

susanne.oscarsson@orebro.se

 

Administration

Kontakt

Titel

Telefon

E-post

Kristina Ekberg

Administratör IB, NA, SA

019-21 65 66

kristina.ekberg@orebro.se

Helena Lundkvist

Administratör EK, VO

019-21 14 82

helena.lundkvist@orebro.se

Jenny Sandlin

Administratör RG

019- 21 63 15

jenny.sandlin@orebro.se

 

Studie- och Yrkesvägledare

Kontakt

Titel

Telefon

E-post

Jörgen Johansson

SYV

EK, SA

019-2165 49

jorgen.johansson@orebro.se

Annika Arnesson-Gyld

Administratör IB, NA, VO

019-21 65 82

annika.arnesson.gyld@orebro.se

 

Skolservice

Namn

Titel

Telefon

E-post

Bo Jacobsson

Vaktmästare

019-21 65 65

bo.jacobsson@orebro.se

Rebecca Örenius

Vaktmästare

019-21 57 24

rebecca.orenius@orebro.se

Peder Andersen

IT-samordnare

019-21 68 70, 070-511 59 97

peder.andersen@orebro.se

Elevhälsan
Gymnasieprogram

Titel

Kontakt

Telefon

E-post

Kurator

Maths Arne Ekström

019-21 56 97, 076-551 30 02

mathsarne.ekstrom@orebro.se

Kurator

Ing-Marie Schiege

019-21 65 70

ingmarie.schiege@orebro.se

Skolläkare

Peter Ledstam

Tidsbeställning via skolsköterskan

 

Skolsköterska

Mette Aspen Ahlsson

019-21 65 38

mette.aspen.ahlsson@orebro.se

Skolsköterska

Gunilla Werme

019-21 65 72

gunilla.werme@orebro.se


Skolsköterska

Kerstin Lundberg

019-216418

kerstin.lundberg@orebro.se

Specialpedagog

IB, NA, SA-sprint

Lieselotte Höppe Persson

019-21 56 86

lieselotte.hoppe@orebro.se

Specialpedagog

EK, SA, VO

Isabella Kronvall

019-21 65 78

isabella.kronvall@orebro.se

 

Riksgymnasiet för döva och hörselskadade

Titel

Kontakt

Telefon

E-post

Audionom

Agneta Palmkvist

070-511 80 04

agneta.palmkvist.soderberg@orebro.se

Kurator

Frida Ekholm

019-21 60 10, 070-318 30 02

frida.ekholm@orebro.se

Skolpsykolog

Dennis Wedholm

 

Träffas efter överenskommelse med elevhälsoteamet.

Skolsköterska

Mette Aspen Ahlsson

019-21 65 38, 019-26 45 88 (txt-tfn)

mette.aspen.ahlsson@orebro.se

 

 

Skolläkare

Peter Ledstam

Tidsbeställning via skolsköterskan


Specialpedagog

Sofia Klingberg

076-551 64 88

sofia.klingberg@orebro.se

Studie- och yrkesvägledare, döva elever

Malin Lindén


malin.linden@orebro.se

Vik. studie- och yrkesvägledare, elever med hörselnedsättning/ språkstörning

Iren Juhlin

076-551 42 42

iren.juhlin@orebro.se

Fakturaadress och leveransadress

Fakturaadress

Örebro kommun Fakturacentral
Rudbecksgymnasiet
Box 30100
701 35 Örebro

Organisationsnummer 212000-1967

Leveransadress

Rudbecksgymnasiet
Hedvigsgatan
702 25 Örebro

Karta över skolområdet

Karta över skolområdet

Karta över skolområdet/skolbyggnaden.

Illustration över skolområdet.

Illustration: Jonas Birkelöf, i kursen Digital mediedesign, november 2005

Lokalerna är benämnda efter vilket hus de ligger i och vilken våning de ligger på.
Exempel: E112 = våning 1 (bottenvåningen) i E-huset, M267 = våning 2 i M-huset.

Senast uppdaterad: 7 juni 2018

Publicerad: 27 november 2017
Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Kontakta Rudbecksgymnasiet

Kontakta Örebro kommun

Telefon: 019–21 10 00 

Öppettider: Måndag kl. 7–17

Besöksadress: Drottninggatan 5

Öppettider: Måndag–fredag kl.10–17

E-post till servicecenter

servicecenter@orebro.se