Meny

Kontakt

Telefon och adress

019-21 10 00 (Örebro kommuns servicecenter)
Expeditionen: 019-21 14 82, 019-21 65 66
Fax: 019-21 66 14
E-post: rudbecksgymnasiet@orebro.se

Besöksadress: Kungsgatan 31
Postadress: Box 31160, 701 35 Örebro

Frånvaroanmälan

Personal A till Ö
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö

All personal sorterad i bokstavsordning på efternamn. Om du bara vet förnamnet kan du söka på det i sökrutan uppe i sidhuvudet.

Skolledning, administration, skolservice
Skolledning

Kontakt

Titel

Telefon

E-post

Anders Sallmann

Rektor SA-BetVet, SA-TemaVärlden

019-21 65 64

anders.sallmann@orebro.se

Marcus Boljang

Rektor NA, SA-sprint, IB

019-21 65 69

marcus.boljang@orebro.se

Heléne Schön

Rektor EK, VO

019-21 65 61

helene.schon@orebro.se

Jörel Bergström

Rektor Riksgymnasiet för döva och hörselskadade

076-496 87 38

jorel.bergstrom@orebro.se

Susanne Oscarsson

Planerare

019-21 18 15

susanne.oscarsson@orebro.se

Unni Thorstensson

Verksamhetschef RGD/ RGH

019-21 67 57

unni.thorstensson@orebro.se

Mokhtar Bennis

Verksamhetschef


mokhtar.bennis@orebro.se

 

Administration

Kontakt

Titel

Telefon

E-post

Kristina Ekberg

Administratör IB, NA, SA

019-21 65 66

kristina.ekberg@orebro.se

Helena Lundkvist

Administratör EK, VO

019-21 14 82

helena.lundkvist@orebro.se

Jenny Sandlin

Administratör RG

019- 21 63 15

jenny.sandlin@orebro.se

 

Studie- och Yrkesvägledare

Kontakt

Titel

Telefon

E-post

Jörgen Johansson

SYV

EK, SA

019-2165 49

jorgen.johansson@orebro.se

Annika Arnesson-Gyld

Administratör IB, NA, VO

019-21 65 82

annika.arnesson.gyld@orebro.se

 

Skolservice

Namn

Titel

Telefon

E-post

Bo Jacobsson

Vaktmästare

019-21 65 65

bo.jacobsson@orebro.se

Rebecca Örenius

Vaktmästare

019-21 57 24

rebecca.orenius@orebro.se

Peder Andersen

IT-samordnare

019-21 68 70, 070-511 59 97

peder.andersen@orebro.se

Elevhälsan
Gymnasieprogram

Kontakt och titel

Telefon

E-post

Maths Arne Ekström, kurator

019‑21 56 97, 076‑551 30 02

mathsarne.ekstrom@orebro.se

Monika Jinneskog, kurator

019-21 65 70, 076-5511294

monika.jinneskog@orebro.se

Peter Ledstam, skolläkare


 Tidsbeställning via skolsköterskan

Mette Aspen Ahlsson, skolsköterska

019-21 65 38

mette.aspen-ahlsson@orebro.se

Gunilla Werme, skolsköterska

019-21 65 72

gunilla.werme@orebro.se


Kerstin Lundberg, skolsköterska

019-21 64 18

kerstin.lundberg@orebro.se

Isabella Kronvall, specialpedagog

EK, VO, SA-Betvet

019-21 65 78

076-551 69 38

isabella.kronvall@orebro.se

Anna Nevelius Hallenberg, specialpedagog

NA, IB, SA-Tema

070-508 61 07

anna.nevelius.hallenberg@orebro.se

 

Riksgymnasiet för döva och hörselskadade

Titel

Telefon

E-post

Agneta Palmkvist, audionom

070‑511 80 04

agneta.palmkvist.soderberg@orebro.se

Frida Ekholm, kurator

019-21 60 10, 070-318 30 02

frida.ekholm@orebro.se

Dennis Wedholm, skolpsykolog

 

Träffas efter överenskommelse med elevhälsoteamet.

Mette Aspen Ahlsson, skolsköterska

019-21 65 38, 019-26 45 88 (txt-tfn)

mette.aspen.ahlsson@orebro.se

 

 

Peter Ledstam, skolläkare


Tidsbeställning via skolsköterskan

Sofia Klingberg, specialpedagog

076-551 64 88

sofia.klingberg@orebro.se

Malin Lindén, studie- och yrkesvägledare, döva elever


malin.linden@orebro.se



iren.juhlin@orebro.se

Fakturaadress och leveransadress

Fakturaadress

Örebro kommun Fakturacentral
Rudbecksgymnasiet
Box 30100
701 35 Örebro

Organisationsnummer 212000-1967

Leveransadress

Rudbecksgymnasiet
Hedvigsgatan
702 25 Örebro

Karta över skolområdet

Karta över skolområdet/skolbyggnaden.

Illustration över skolområdet.

Lokalerna är benämnda efter vilket hus de ligger i och vilken våning de ligger på.
Exempel: E112 = våning 1 (bottenvåningen) i E-huset, M267 = våning 2 i M-huset.

Senast uppdaterad: 25 oktober 2018

Publicerad: 27 november 2017
Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Kontakta Rudbecksgymnasiet

Kontakta Örebro kommun

Telefon: 019–21 10 00 

Öppettider: Måndag kl. 7–17

Besöksadress: Drottninggatan 5

Öppettider: Måndag–fredag kl.10–17

E-post till servicecenter

servicecenter@orebro.se