Meny

Förstelärare i Örebro

Vill du veta vilka som är Förstelärare på kommunala skolor i Örebro? Klicka på plusboxarna här nedan!

Adolfsbergsskolan F-6

Marie Fält
Anette Mattila
Anna Öhling
Sofia Bürger
Susanne Runesson
Lena Nordqvist

Adolfsbergsskolan 7-9

Rebecka Edström
Anna Arvidsson
Jenny Andersson
Andreas Boman Frank

Almbro skola

Magnus Esbjörner

Almby skola F-3

Mariana Gülger
Helmina Pallhed
Helena Larsson

Almby skola 4-6

Håkan Widarsson
Sofia Hafdell
Jennie Lindborg

Almby skola 7-9

Katrin Ragnarsson
Stefan Wahlstedt
Andreas Grönroos
Elisabeth Björnfot

Askers skola

Stefan Törnström

Björkhagaskolan

Jessica Jansson

Brickebackens skola

Nermina Prndelj
Margareta Candemo
Daniel Poignant
Katariina Minkkinen

Brukets skola

Bodil Rös Henning

Brunnsskolan

Ylva Bertilsson
Annelie Tilldal
Carina Andersson
Lena Jöndalen

Centralt skolstöd

Chatrin Tageson

Eklundaskolan

Lena Schreiber

Engelbrektsskolan

Lydia Kreij
Sofia Linnér
Åse Vallin
Sandra Eriksson
Benita Törnqvist
Jenny Sörling
Edvin Svensson
Erik Isberg

Ervalla skola

Marianne Karlsson

Garphyttans skola

Anna Hesselbom
David Bergkvist

Glanshammars skola

Åsa Edlund
Elisabeth Haglund

Gumaeliusskolan

Ulla-Britt Ahlén
Anders Eriksson
Madelene Forsmark
Åsa Holmström

Gymnasiesärskolan

Martin Rengman
Lammin Jensen

Hagaskolan

Andrea Persson
Karin Sagebro
Bejaze Berisha
Anna Westervall

Hovstaskolan

Helena Andersson
Marianne Fredriksson
Eva Ekdahl
Eva Sjöholm

Karolinska gymnasiet

Anders Hagsten
Anders Hallman
Anne Granfelt
Christina Kjellsdotter Ander
Magdalena Stenman
Marie Gilbertsson
Ola Åkerlund
Ola Jävergård
Per Sartz
Pernilla Pettersson
Therese Viberg
Andreas Wiman
Karin Ankarberg
Stina Granberg

Komvux

Britt-Marie Beskow
Sandra Gustafsson
Josefin Johansson
Miriam Järlebark
Johan Löfgren
Olof Olofsson
Petra Olsson
Carin Rosenberg
Michael Sjöberg
Helena Legl

Kryddgårdsskolan

Birgitta Orre

Kvinnerstagymnasiet

Camilla Andersson
Cecilia Elfors

Lillåns skola F-6

Helen Jernfält
Sara Hällzon

Lillåns södra skola

Anneli Olsson

Lillåns skola 7-9

Mikael Enoksson
Linda Ekman
Magnus Windefelt

Lundbyskolan

Stefan Angergård
Anna Bengtsson
Maria Erensjö

Mariebergsskolan

Charlotte Hulldin

Mellringeskolan 4-6

Camilla Örvill
Teresa Sjölander

Mellringeskolan 7-9

Mats Hallman
Maria Wreeby
Katrin Zettergren
Lena Danielsson

Modersmålsavdelningen

Rania Sahdo

Mosjö skola

Karolina Bergström

Navets skola

Marie Sevefjord
Per Johansson
Suzanne Gynnhammar

Nikolaiskolan

Jenny Karlsson
Maria Isgren
Martin Ahlbäck
Matilda Eliasson

Norrbyskolan

Helena Asplund
Emma Lindblom
Anna-Lena Anhammer
Hanna Gustafsson

Närkes kils skola

Maria Andersson

Odenskolan

Annika Lennermark
Gun-Inger Uddmyr
Charlotte Torstensson

Olaus Petriskolan

Stefan Alvbrant
Pernilla Gunnarsson

Riksgymnasiet för döva och hörselskadade

Jessica Hallonqvist (Rudbecksgymnasiet)
Christer Backlund (Tullängsgymnasiet)
Sara Selling (Tullängsgymnasiet)
Anna-Karin Hedlund (Virginska gymnasiet)
Alenka Horvat (Rudbecksgymnasiet)
Ellinor Ludvigsson (Virginska gymansiet)
Malin Martinsson (Rudbecksgymansiet)

Rostaskolan

Charlotta Anelid Karlgren
Lars Andersson
Per Tengvall
Lotta Eklöf

Rudbecksgymnasiet

Ann-Christin Heerman
Anneli Carlsson Starsmark
Anne-Sophie Skalin
Bodil Holmström
Christer Blohm
Daniel Broadley
Lars Tuvestad
Lieselott Höppe
Maria Lander
Mårten Persson
Ulrika Wedding
Anna Larsson
Ulrika Duvman Rydén
Therese Bjurbo
Weronika Höglund
Malin Alexson
Thérése Sandblom
Olof Björnmo
Mattias Pehrson Wall

Stora Mellösa skola

Ann Wahlström
Sarah Holmqvist
Anna Helgesson

Stureskolan

Cecilia Fritz
Linda Ekvall

Sveaskolan

Barbara Andersson
Lena Wennergrund

Sörbyskolan

Annelie Waerner
Zehra Suhonjic

Sörbyängsskolan

Jessica Weineby
Ulrika Rendal Attås

Tegnérskolan

Lisa Almestrand
Anneli Petersson

Tullängsgymnasiet

Elisabeth Lindgren Röjler
Erik Sundeman
Gudni Viggosson
Helena Salo Ohlsson
Joacim Zetterman
Magnus Åkerblad
Peter Larsson
Torbjörn Jansson
Åke Lindqvist


Virginska gymnasiet

Anja Leszczynska
Anna Bengtsson
Anna Forsman
Anna-Lena Kanto
Ewa-Lena Therus
Jörgen Larsen
Kerstin Eklund
Lisa Fredrikson
Maria Ersmark
Rickard Pauly
Maria Kihlberg
Carin Arnesson
Annika Morfeldt
Erik Svensson

Vintrosa skola

Ann-Sophie Sandberg
Karin Hultin

Vivallaskolan

Sylvia Bjerke
Maria Simonen
Annika Johansson
Dan Tran
Cecilia Andersson
Magnus Wreeby
Lena Gawrie

Änglandaskolan

Martin Frisén

Västra Engelbrektsskolan

Erik Änghagen
Pia-Lena Johansson
Camilla Stelin
Sanja Semiz
Anne Hallberg

Wallerska skolan

Anders Ekvall
Katharina Blomé

Ölmbrotorps skola

Leif Andersson

Senast uppdaterad: 8 november 2019

Publicerad: 12 oktober 2015

Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Kontakta Pedagog Örebro

Kontakta Örebro kommun

Telefon: 019-21 10 00 

Öppettider: Vardagar kl. 7-17

Besöksadress: Drottninggatan 5

Öppettider: Vardagar kl.10-17

E-post till servicecenter

 servicecenter@orebro.se