Lyssna   
Hem

Kontakta oss

Fyll i formuläret eller se kontaktuppgifter nedan till Riksgymnasiets kansli, våra rektorer och skolor.


Fält märkta med (*) är obligatoriska

User information





Riksgymnasiets kansli

 

 

 

 

 

 

 

Enhetschef

 

 

 

Lars Westman

019-21 67 43

lars.westman@orebro.se

 

 

 

 

 

Antagningen

 

 

 

Lena Lindqvist

019-21 67 45

lena.k.lindqvist@orebro.se

 

 

 

 

 

Dövblindsamordningen

 

 

 

Håkan Sikh

019-21 63 29

hakan.sikh@orebro.se

 

Anna Mollberg

019-21 68 29

anna.mollberg@orebro.se

 

 

 

 

 

RIG i fotboll/futsal

 

 

 

Leif Järnkvist

019-21 67 86

leif.jarnkvist@orebro.se

 

 

 

 

 

Boendechef

 

 

 

Annika Enerholm (tf.)

019-21 67 46

annika.enerholm@orebro.se

 

 

 

 

 

Boendeplacering och veckohem

 

 

 

Kicki Nitsing (tf.)

019-21 67 42

kicki.nitsing@orebro.se

 

 

 

 

 

Ekonomi/fakturor

  

 

Anna Karlsson

019-21 62 90

anna.e.karlsson@orebro.se

 

    

           

Skolledning

 

 

 





Verksamhetschef




Unni Thorstensson

076-551 32 62

unni.thorstensson@orebro.se






Rektorer

 

 

 

Rudbecksgymnasiet

 

 

 

Jörel Bergström

076-496 87 38

jorel.bergstrom@orebro.se

 





Tullängsgymnasiet




Elisabeth Brynje Starfelt

070-355 09 10

elisabeth.brynje.starfelt@orebro.se






Virginska gymnasiet och Kvinnerstagymnasiet

 

 

 

Marie-Helene Lindahl

076-496 87 37

marie-helene.lindahl@orebro.se

 

       

Besöksadresser:

  
   

Kvinnerstagymnasiet

Axberg, Örebro

orebro.se/kvinnerstagymnasietlänk till annan webbplats

 

 

 

Rudbecksgymnasiet

Kungsgatan 31, Örebro

orebro.se/rudbecksgymnasietlänk till annan webbplats

 

 

 

Tullängsgymnasiet

Tullängsgatan 7, Örebro

orebro.se/tullangsgymnasietlänk till annan webbplats

 

 

 

Virginska gymnasiet

Fabriksgatan 46-50, Örebro

orebro.se/virginskagymnasietlänk till annan webbplats

 

 

 

Kontaktuppgifter till våra elevhälsoteam

Kontaktuppgifter till Teknik och hjälpmedel

Kontaktuppgifter till våra teckenspråkstolkar

På respektive skolas webbplats kan du söka efter personal, om du inte hittar den du söker här.

Senast publicerad: 2018-06-05 10.38

Riksgymnasiet för döva och hörselskadade | Box 31188, 701 35 Örebro
019-21 10 00 (Örebro kommuns servicecenter) | riksgymnasiet.kansli@orebro.se | Om webbplatsen