Meny

Kontaktuppgifter till skolans personal

Skolledning

Kontakt

Telefon

E-post

Svanfridur Birgisdottir

Rektor: Komvux-sfi

019‑21 68 77

svanfridur.birgisdottir@orebro.se

Åsa Björkman
Rektor: Komvux-sfi

019-21 46 36

asa.bjorkman@orebro.se

Mia Aversjö
Rektor: Komvux-sfi

019-21 46 10

mia.aversjo@orebro.se

Metin Adem

Rektor: Kurser på gymnasienivå

019-21 18 99

metin.adem@orebro.se

Staffan Östman

Rektor: Kurser på grundläggande nivå

019-21 55 73

staffan.ostman@orebro.se

Carina Skogh

Rektor: Stödverksamheten, studievägledare och Utbildningskontraktet

019-21 57 61

carina.skogh@orebro.se

Ulf Skoog

Rektor: Komvux administration, lokaler och serviceenhet

019-21 61 99

ulf.skoog@orebro.se

Linus Jonasson

Enhetschef: Yrkesutbildningscenter och Lärcentrum.

019-21 60 83

linus.jonasson@orebro.se

Magnus Wistrand

Rektor: Vård- och omsorgsutbildningen, barnskötarutbildningen och Lärvux

019-21 52 12

magnus.wistrand@orebro.se

Veronica Svensson
Verksamhetschef

019‑21 43 01

veronica.svensson@orebro.se

Administration

Kontakt

Titel

Telefon

E-post

Andersson, Anita

Administrativ assistent

019‑21 47 95

anita.andersson@orebro.se

Dahlén, Daniel

Administratör

019-21 63 49

daniel.dahlen@orebro.se

Gevriyeson, Hanna

Administratör

019-21 60 38

hanna.gevriyeson@orebro.se

Gullersbo, Sofie

Administratör

019-21 29 99

sofie.gullersbo@orebro.se

Hesselbom, Annemarie

Administratör

019-21 57 05

ann-marie.hesselbom@orebro.se

Hilmersson, Pia

Administratör

019-21 40 50

pia.hilmersson@orebro.se

Hydén, Marie-Louise

Administrativ assistent

019-21 63 46

marie-louise.hyden@orebro.se

Karlsson, Agneta

Administrativ assistent

019-21 67 00

agneta.karlsson@orebro.se

Karlsson, Marie

Administrativ assistent


marie.t.karlsson@orebro.se

Vappelin, Richard

Administratör

019-21 63 77

richard.vappelin@orebro.se

 

It och kommunikation

Namn

Område

Rum

Telefon

E-post

Cassel, Henrik

Systemintegratör

AB07

076‑551 68 58

henrik.cassel@orebro.se

Falk, Jörgen

Kommunikation/IT- och telesamordning

DE07

019-21 65 28

jorgen.falk@orebro.se

Håkansson, Magnus

It-teknik

G03

019-21 19 18

magnus.hakansson@orebro.se

 

Vaktmästeri

Namn

Rum

Telefon

E-post

Blomqvist, Dario

G01

019-21 62 50

dario.blomqvist@orebro.se

Åsberg, Mats

G01

019-21 63 39

mats.asberg@orebro.se

Studie- och yrkesvägledare

Vägledningscenter

Namn

Rum

E-post

Lawrence Cortes Guzman

CD19

lawrence.cortes.guzman@orebro.se

Sabina Nuhic

A02D

sabina.nuhic@orebro.se

Frida Johansson

CD19

frida.a.johansson@orebro.se

Marie-Louise Larsson

CD12

marie-louise.larsson@orebro.se

Frågor om sfi och grundläggande kurser

Namn

Rum

E-post

Jan-Ola Cajdert

CD09A

jan-ola.cajdert@orebro.se

Lawrence Cortes Guzman

CD23

lawrence.cortes.guzman@orebro.se

Sabina Nuhic

A02D

sabina.nuhic@orebro.se

Frida Johansson

CD19

frida.a.johansson@orebro.se


Frågor om gymnasiekurser

Namn

Rum

E-post

Kerstin Bergh

CD20

kerstin.bergh@orebro.se

Marie-Louise Larsson

CD12

marie-louise.larsson@orebro.se

Martin Bolinder

CD09

martin.bolinder@orebro.se


Frågor om vård- och omsorgsutbildningen

Namn

Rum

E-post

Emma Björndahl

A02C

emma.bjorndahl@orebro.se


Frågor om Lärvux

Namn

Rum

E-post

Martin Bolinder

CD09

martin.bolinder@orebro.se


Kuratorer

Namn

Rum

Telefon

E-post

Enell, Maria

CD24

019‑21 63 47

maria.enell@orebro.se

Dawody, Sundus

CD23

019-21 63 41

sundus.dawody@orebro.se

Specialpedagoger

Namn

Rum

Telefon

E-post

Bernström, Anna

CD22

019‑21 62 11

anna.bernstrom@orebro.se

Ekström, Magnus

CD21

019-21 11 57

magnus.ekstrom@orebro.se

Logopeder

Namn

Rum

Telefon

E-post

Weman, Lotta

CD14

019‑21 25 54

lotta.weman@orebro.se

Lärcentrum

Namn

Rum

Telefon

E-post

Gustafsson, Petra

A03


petra.gustafsson@orebro.se

Hasan, Aziza


019-21 60 95

aziza.hasan@orebro.se

Henriksson, Lisbeth


019-21 60 82

lisbeth.henriksson@orebro.se

Kahnberg, Andreas

A03


andreas.kahnberg@orebro.se

Rönnbäck, Catarina

E07


catarina.ronnback@orebro.se


Lärare på sfi

Namn

Område

Rum

Telefon

E-post

Ahl, Monica

Vikariegruppen

F08


monica.ahl@orebro.se

Ahmad, Chero

Lag 2

F06


chero.ahmad@orebro.se

Andersson, Ingrid

Lag 1

F05


ingrid.e.andersson@orebro.se

Andersson,

Rose-Marie

Vikariegruppen

F08


rose-marie.andersson@orebro.se

Antar, Maria

Vikariegruppen

EF08


maria.antar@orebro.se

Bader, Hans-Åke

Lag 5 / Vik.grp.

EF01


hans.ake.bader@orebro.se

Berg, Christine

Lag 2

F06B


christine.berg@orebro.se

Beskow, Britt-Marie

Språk-verkstan

CD26


britt-marie.beskow@orebro.se

Bilow, Helena

Lag 4

EF07


helena.bilow@orebro.se

Björnmo, Hanna

Lag 3

F11A


hanna.bjornmo@orebro.se

Bornvik, Dina

Lag 7

F23B


dina.bornvik@orebro.se

Carlsson, Ulrica

Lag 5

EF02


ulrika.carlsson@orebro.se

Chamoun, Sonia

Lag 2

F06B


sonia.chamoun@orebro.se

Dzaferovic, Aida

Lag 2

F06B


aida.dzaferovic@orebro.se

Elmgren Hallinger, Ingierd

Lag 4

EF07


ingierd.elmgren.hallinger@orebro.se

Ericson, Marie

Lag 5

EF01

072-083 06 76

marie.ericsson@orebro.se

Forsberg, Kalle

Lag 6

F17

019-21 68 78

kalle.forsberg@orebro.se

Glaad Klingvall, Madelene

Lag 6

F17

019-21 68 78

madelene.glaad.klingvall@orebro.se

Giumale, Halima

Lag 2

F06B


halima.giumale@orebro.se

Green, Malin

Lag 3

F11B


malin.green@orebro.se

Gustafsson, Peter

Lag 5

EF01

072-083 06 76

peter.gustafsson@orebro.se

Gustafsson, Sandra

Lag 5

EF02

019‑21 63 07

sandra.k.gustafsson@orebro.se

Hallin, Karin

Lag 3

F11A


karin.hallin@orebro.se

Hallor, Johan

Lag 4

EF07


johan.hallor@orebro.se

Hedborg, Helena

Lag 6

F17

019-21 68 78

helena.hedborg@orebro.se

Håkansson, Elisabeth

Vikariegruppen

F06B


elisabet.hakansson@orebro.se

Högberg, Åsa

Lag 6

F17

019-21 68 78

asa.elisabet.hogberg@orebro.se

Illbratt, Ewa-Lena

Lag 1

F05


ewa-lena.illbratt@orebro.se

Ivarsson, Hanna

Lag 2


019‑21 19 47

hanna.ivarsson@orebro.se

Jakobsson, Annette

Lag 1

F05


annette.jakobsson@orebro.se

Jansson, Bengt


EF10


bengt.jansson@orebro.se

Jennebo, Irene

Lag 6

F17

019-21 68 78

irene.jennebo@orebro.se

Johansson, Camilla

Lag 5

EF02


camilla.a.johansson@orebro.se

Jonasson, Annie

Lag 5

EF02

019‑21 63 07

annie.jonasson@orebro.se

Jorner, Linus

Lag 4

EF06


linus.jorner@orebro.se

Järlebark, Miriam

Lag 7

F23A

072-143 93 55

miriam.jarlebark@orebro.se

Kahnberg, Gabriella

Lag 2



gabriella.kahnberg@orebro.se

Karlsson Arvidsson, Eva

Lag 6

F17

019-21 68 78

eva.karlsson-arvidsson@orebro.se

Lindfors, Niclas

Lag 7

F23A

072-143 93 55

niclas.lindfors@orebro.se

Lindstedt, Charlotte

Lag 3

F11B


charlotte.lindstedt@orebro.se

Ljungberg, Annelie

Lag 3

F11A


annelie.ljungberg@orebro.se

Löfvenhamn, Anders

Vikariegruppen

F08


anders.lofvenhamn@orebro.se

Malmqvist, Linda

Lag 1

F05


linda.malmqvist@orebro.se

Mohamud, Mahdi

Vikariegruppen

F08


mahdi.ahmed.shiekh.mohamud@orebro.se

Molander, Cecilia

Lag 3

F11B


cecilia.molander@orebro.se

Myllylä, Julia

Lag 3

F11A


julia.myllyla@orebro.se

Mörnerud, Birgitta

Lag 7

F23B

076-551 69 81

birgitta.r.l.mornerud@orebro.se

Nilsson, Lars

Lag 6

F17

019-21 68 78

lars.nilsson@orebro.se

Nyman, Anna

Lag 3

F11B


anna.a.nyman@orebro.se

Olander, Hanna

Lag 7

F23A

072-143 93 55

hanna.olander@orebro.se

Olsson, Petra

Språk-verkstan

CD26


petra.olsson@orebro.se

Pegado, Maria

Lag 4

EF06

076-551 69 81

maria.pegado@orebro.se

Pärlbåge, Charlotte

Lag 3

F11B


charlotte.parlbage@orebro.se

Pärlbåge, Irene

Lag 4

EF06


irene.parlbage@orebro.se

Raçi, Afërdita

Lag 2

F06B


aferdita.raci@orebro.se

Radic, Sladjana

Lag 5

EF02


sladjana.radic@orebro.se

Rannamaa, Emma

Lag 3

F11A


emma.rannamaa@orebro.se

Rosenberg, Carin

Lag 4

EF05

019‑21 19 47

carin.rosenberg@orebro.se

Räihä, Simon

Lag 6

F17

019-21 68 78

simon.raiha@orebro.se

Rönnbäck, Catarina

Lag 4

BC45


catarina.ronnback@orebro.se

Sandström, Petra

Lag 1

F05


petra.sandstrom@orebro.se

Sanzén, Peter

Lag 2

F06


peter.sanzen@orebro.se

Ström, Sara

Lag 7

F23A


sara.strom@orebro.se

Söderman, Patrik

Lag 7

F23B

076-551 69 81

patrik.soderman@orebro.se

Wallbom, Helena

Lag 1

F05


helena.wallbom@orebro.se

Wallbom, Max

Lag 4

EF06


max.wallbom@orebro.se

Warenmark, Lena

Lag 7

F23B

076-551 69 81

lena.warenmark@orebro.se

Örtengren, Maria

Lag 2

F06


Maria.Ortengren@orebro.se

 

Lärare på grundläggande nivå

Namn

Rum

Telefon

E-post

Abrahamsson, Andreas

DE04/05

019‑21 67 77

andreas.abrahamsson@orebro.se

Björnstad, Johan

DE12

019-21 68 76

johan.bjornstad@orebro.se

Eriksson, Eva

DE09

019-21 68 79

eva.e.eriksson@orebro.se

Gjersvold, Henrik



henrik.gjersvold@orebro.se

Hjelm Nicander, Johan

DE12

019-21 68 76

johan.hjelm.nicander@orebro.se

Hjärtmyr, Elin

DE08

019-21 67 77

elin.hjartmyr@orebro.se

Johansson, Erika

DE12

019-21 68 76

erika.johansson@orebro.se

Johansson, Josefin

DE09

019-21 68 79

josefin.a.johansson@orebro.se

Kontakttelefon svenska som andraspråk


076-551 69 80


Kontakttelefon grundläggande matematik


076-551 69 82


Krieg, Elinne

D13


elinne.krieg@orebro.se

Larsson, Linda

DE12

019-21 68 76


Lehman, Åsa

D13


asa.lahman@orebro.se

Loborn-Maoyta, Marina

DE12

019-21 68 76

marina.loborn.mayotha@orebro.se

Mohsen, Thaer

DE04/05

019-21 67 77

mohsen.thaer.hamid@orebro.se

Olausson, Kerstin

DE08


kerstin.olausson@orebro.se

Rehnström, Amelie

CD26

076‑551 63 94

amelie.rehnstrom@orebro.se

Röyter, Lorna

DE12

019-21 68 76

lorna.royter@orebro.se

Salomonsson, Åsa

D13


asa.salomonsson@orebro.se

Schnürer, Camilla

DE08


camilla.schnurer@orebro.se

Sjöberg, Michael

DE12

019-21 68 76

michael.sjoberg@orebro.se

Sjöstedt, Rebecka

DE09

019-21 68 79

rebecka.sjostedt@orebro.se

Säll, Miriam



miriam.sall@orebro.se

Wedholm-Olsson, Åsa

DE04/05

019-21 67 77

asa.wedholm-olsson@orebro.se


Lärare på gymnasienivå

Namn

Rum

Telefon

E-post

Aldman, Göran

B02A

019‑21 57 07

goran.a.aldman@orebro.se

Anell, Andreas

A30


andreas.anell@orebro.se

Ebrahimi, Roya

B02A

019-21 57 07

roya.ebrahimi@orebro.se

Ezzo, Issa

AB13

019-21 63 79

issa.ezzo@orebro.se

Gräll, Lina

B02

019-21 12 32

lina.grall@orebro.se

Flenéus, Magdalena

A13A

019-21 37 07

madalena.fleneus@orebro.se

Jonsson, Helena

A30

019-21 65 97

helena.jonsson@orebro.se

Karlsson, Ilona

A26

019-21 57 65

ilona.karlsson@orebro.se

Karlsson, Torbjörn

AB06

019-21 57 62

torbjorn.a.karlsson@orebro.se

Kraftling, Petter

B02

019-21 12 32

petter.kraftling@orebro.se

Lang, Claes-Göran

G7


claes-goran.lang@orebro.se

Larsson, Dorota

AB04

019-21 12 87

dorota.larsson@orebro.se

Legl, Elisabeth

A26


elisabeth.legl@orebro.se

Legl, Helena

A26

019-21 63 21

helena.legl@orebro.se

Lehmann Gisler, Christian

A30


christian.lehmann.gisler@orebro.se

Lingårdh, Susanne

A30


susanne.lingardh@orebro.se

Lorenzen, Rickard

G7


rickard.lorenzen@orebro.se

Löfgren, Johan

G7


johan.lofgren@orebro.se

Muhssen, Rocky

G7


rocky.muhssen@orebro.se

Olofsson, Olof

AB05

019-21 17 49

olof.olofsson@orebro.se

Råstock, Anna

A02B


anna.rastock@orebro.se

Stenqvist, Pascale

A30

019-21 65 97

pascale.stenqvist@orebro.se

Sterner, Marianne

B02A

019-21 57 07

marianne.sterner@orebro.se

Stranne, Sigyn

AB14


sigyn.stranne@orebro.se

Söderkvist, Thomas

AB12

019-21 57 64

thomas.soderkvist@orebro.se

Zetterberg-Pettersson, Eva

A26

019-21 57 65

eva.zetterberg.pettersson@orebro.se

Zettergren, Jeanette

A02B


jeanette.zettergren@orebro.se

Lärare på Vård och omsorg

Namn

Rum

Telefon

E-post

Ajanovic, Nermina

BC11

019‑21 27 47

nermina.ajanovic@orebro.se

Andersson, Therese

BC08/10

076‑551 20 02

therese.b.andersson@orebro.se

Ehrelind, Marlene

BC11

019-21 67 80

marlene.ehrelind@orebro.se

Forss, Lolita

BC11

019-21 67 80

lolita.forss@orebro.se

Gising, Liselott

BC08/10

019-21 57 83

liselott.gising@orebro.se

Hellqvist, Elinore

BC12

019-21 57 68

elinore.hellqvist@orebro.se

Hildingsson, Ulla

BC08/10

019-21 57 87

ulla.hildingsson@orebro.se

Kjellgard, Jenny

BC13

019-21 57 82

jenny.kjellgard@orebro.se

O´Meara-Ekdahl, Åsa

BC15

019-21 57 46

asa.omeara.ekdahl@orebro.se

Persson, Sten-Ove

BC12

076-551 56 06

sten.ove.persson@orebro.se

Raderman, Per-Thomas

BC15

019-21 17 26

per-thomas.raderman@orebro.se

Tollvik, Reidun

BC11

019-21 27 47

reidun.tollvik@orebro.se

Törnecrantz, Elin

BC13

019-21 27 47

elin.tornecrantz@orebro.se

Winqvist, Ingela

BC08/10

019-21 57 04

ingela.winqvist@orebro.se

 

Yrkesutbildningscenter

Kontakt

Titel

Telefon

E-post

Anell, Lovisa

Samordnare

019-21 33 36

lovisa.anell@orebro.se

Bergström, Marianne

Språkombudsutbildare

076‑496 10 55

marianne.bergstrom@orebro.se

Folkesson, Lisbeth

Yrkeslärare


lisbeth.folkesson@orebro.se

Franzén Gustafsson, Rigmor

Samordnare

019-21 43 99

rigmor.franzen.gustafsson@orebro.se

Grabö, Ingrid

Utbildningsmäklare

019-21 24 69

ingrid.grabo@orebro.se

Jonasson, Linus

Enhetschef

019‑21 60 83

linus.jonasson@orebro.se

Kamisevic, Alena

Yrkeslärare


alena.kamisevic@orebro.se

Modig, Barbro

Yrkeslärare

019-21 31 36

barbro.modig@orebro.se

Nyberg, Magdalena

Handläggare

019-21 57 27

magdalena.nyberg@orebro.se

Raderman, Per-Thomas

Yrkeslärare

019-2117 26

per-thomas.raderman@orebro.se

Wirén, Amanda

Utbildningssamordnare

019-21 61 90

amanda.wiren@orebro.se

Östlund, Elisabeth

Utbildningsledare

019-21 48 88

elisabeth.ostlund@orebro.se

 

Lärare på Lärvux

Namn

Rum

Telefon

E-post

Aronsson, Jörgen

Lärvux


jorgen.aronsson@orebro.se

Hammer, Terese

Lärvux

019-21 11 88

terese.hammer@orebro.se

Haugen, Lilian

Lärvux

019-21 67 99

lilian.haugen@orebro.se

Pasma, Miika



miika.pasma@orebro.se

 

Lärare på Mentorskapet

Namn

Rum

Telefon

E-post

Ekelund, Eva

BC04

019-21 10 15

eva.ekelund@orebro.se

Hesselbom, Lova

BC04

076-496 84 66

lova.hesselbom@orebro.se

Hildingsson, Pia

BC04

019-21 22 79

pia.hildingsson@orebro.se

Häggroth, Johan

AB05


johan.haggroth@orebro.se

Kraftling, Jenny

AB05


jenny.kraftling@orebro.se


Senast uppdaterad: 4 november 2019

Publicerad: 2 januari 2018
Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Kontakta Komvux

Kontakta Örebro kommun

Telefon: 019-21 10 00 

Öppettider: Måndag–fredag kl. 7–17

Besöksadress: Drottninggatan 5

Öppettider: Måndag–fredag kl.10–17

E-post till servicecenter

servicecenter@orebro.se