Meny

Kontaktuppgifter till skolans personal

Skolledning

Kontakt

Telefon

E-post

Svanfridur Birgisdottir

Rektor: Ansvarar för Komvux-SFI.

019‑21 6877

svanfridur.birgisdottir@orebro.se

Metin Adem

Rektor: Ansvarar för Komvux-SFI.

019-21 1899

metin.adem@orebro.se

Staffan Östman

Rektor: Ansvarar för utbildning på grundläggande nivå.

019-21 5573

staffan.ostman@orebro.se

Mikael Blom

Rektor: Ansvarar för teoretiska kurser på gymnasial nivå.

019-21 6463

mikael.blom@orebro.se

Carina Skogh

Rektor: Ansvarar för stödverksamheten, studievägledare och Utbildningskontraktet.

019-21 5761

carina.skogh@orebro.se

Ulf Skoog

Rektor: Ansvarar för Komvux administration, lokaler och serviceenhet där IT och vaktmästeri ingår.

Ansvarar tillfälligt för vård- och omsorgsutbildningen.

019-21 6199

ulf.skoog@orebro.se

Linus Jonasson

Enhetschef: Ansvarar för Yrkesutbildningscenter, Studiehallen och Lärcentrum.

019-21 6083

linus.jonasson@orebro.se

Terese Hammer

Tillförordnad rektor: Ansvarar för Lärvux.

019-21 1188

terese.hammer@orebro.se

Veronica Svensson
Verksamhetschef

019‑21 4301

veronica.svensson@orebro.se

 

Administration

Kontakt

Titel

Telefon

E-post

Andersson, Anita

Administrativ assistent

019-21 47 95

anita.andersson@orebro.se

Dahlén, Daniel

Administrativ assistent

019-21 63 49

daniel.dahlen@orebro.se

Gevriyeson, Hanna

Administrativ assistent

019-21 60 38

hanna.gevriyeson@orebro.se

Hesselbom, Ann-Marie

Administrativ assistent

019-21 57 05

ann-marie.hesselbom@orebro.se

Hydén, Marie-Louise

Administrativ assistent

019-21 63 46

marie-louise.hyden@orebro.se

Karlsson, Agneta

Administrativ assistent

019-21 67 00

agneta.karlsson@orebro.se

Karlsson, Marie

Administrativ assistent


marie.t.karlsson@orebro.se

 

It och kommunikation

Namn

Område

Rum

Telefon

E-post

Cassel, Henrik

Systemintegratör

AB07

076‑551 6858

henrik.cassel@orebro.se

Falk, Jörgen

Kommunikation  /IT- och telesamordning

BC05

019-21 6528

jorgen.falk@orebro.se

Francis, John

It-teknik

G03

019-21 60 07

john.francis@orebro.se

Håkansson, Magnus

It-teknik

G03

019-21 1918

magnus.hakansson@orebro.se

 

Vaktmästeri

Namn

Rum

Telefon

E-post

Blomqvist, Dario

G01

019-21 62 50

dario.blomqvist@orebro.se

Åsberg, Mats

G01

019-21 63 39

mats.asberg@orebro.se

Studievägledare
Komvux-sfi och grundläggande kurser

Namn

Rum

Telefon

E-post

Björndahl, Emma

CD20

019-21 10 13

emma.bjorndahl@orebro.se

Cajdert, Jan-Ola

CD09

019-21 17 98

jan-ola.cajdert@orebro.se

Ekstrand, Isabella

A02

019-21 62 58

isabella.ekstrand@orebro.se

Gymnasiala kurser

Namn

Rum

Telefon

E-post

Bergh, Kerstin

CD09

019-21 26 29

kerstin.bergh@orebro.se

Ericsson, Jenny

CD19

019-21 20 04

jenny.ericsson@orebro.se

 

Yrkesutbildningscentrum‌

Namn

Rum

Telefon

E-post

Willinder, Madelene

CD09

019-21 40 48

madelene.willinder@orebro.se

 

Vägledningscenter

Namn

Rum

Telefon

E-post

Björkstrand, Elsa

A02

019-21 57 55

elsa.bjorkstrand@orebro.se

Ekstrand, Isabella

A02

019-21 62 58

isabella.ekstrand@orebro.se

Franzén, Margaretha

A02

019-21 39 53

margaretha.franzen@orebro.se

 

Kuratorer

Namn

Rum

Telefon

E-post

Enell, Maria

CD24

019-21 6347

maria.enell@orebro.se

Dawody, Sundus

CD23

019-21 6341

sundus.dawody@orebro.se

Specialpedagoger

Namn

Rum

Telefon

E-post

Bernström, Anna

CD22

019-21 6211

anna.bernstrom@orebro.se

Ekström, Magnus

CD21

019-21 6339

magnus.ekstrom@orebro.se

Logopeder

Namn

Rum

Telefon

E-post

Weman, Lotta

CD14

019-21 2554

lotta.weman@orebro.se

Wilkås, Helena

CD12

019-21 6773

helena.wilkas@orebro.se

 

Lärcentrum

Namn

Rum

Telefon

E-post

Gustafsson, Petra

A03


petra.gustafsson@orebro.se

Hasan, Aziza


019-21 60 95

aziza.hasan@orebro.se

Henriksson, Lisbeth


019-21 60 82

lisbeth.henriksson@orebro.se

Kahnberg, Andreas

A03


andreas.kahnberg@orebro.se

Johansson, Anna

A03


anna.e.johansson@orebro.se

Mohamadi, Hasan

A03


hasan.mohamadi@orebro.se

Persson, Kjell

A15

019 - 21 6482

kjell.persson@orebro.se

Rönnbäck, Catarina

E07


catarina.ronnback@orebro.se

Wickberg, Christer


019-21 60 81

christer.wickberg@orebro.se

Wigren, Åke

A03


ake.wigren@orebro.se

 

Lärare på SFI

Namn

Område

Rum

Telefon

E-post

Ahl, Monica

Lag 5

F01A

076-551 6678

monica.ahl@orebro.se

Alkatrib, Rabiaa 


EF12

019-21 1299

rabiaa.alkatrib@orebro.se

Alm, Ann-Christine

Lag 1

F11A

019‑21 6313

ann.christine.alm@orebro.se

Andersson, Ingrid

Lag 3

E01


ingrid.e.andersson@orebro.se

Andersson,

Rose-Marie

Lag 5

F01A


rose-marie.andersson@orebro.se

Arnautovic, Sead

Lag 4

EF07

019‑211947

sead.arnautovic@orebro.se

Berg, Christine

Lag 1

F11

019‑21 6313

christine.berg@orebro.se

Bergström, Marianne

Lag 7

F23B

076-551 6981

marianne.bergstrom@orebro.se

Beskow, Britt-Marie

Språk-verkstan

CD26


britt-marie.beskow@orebro.se

Bilow, Helena

Lag 4

EF07

019‑211947

helena.bilow@orebro.se

Björnmo, Hanna

Lag 3

E02B


hanna.bjornmo@orebro.se

Bornvik, Dina

Lag 6

F17

019-21 6878

dina.bornvik@orebro.se

Chamoun, Sonia

Lag 2

F06B


sonia.chamoun@orebro.se

Dzaferovic, Aida

Lag 2

F06B


aida.dzaferovic@orebro.se

Elmgren Hallinger, Ingierd

Lag 1

F11

019‑21 6313

ingierd.elmgren.hallinger@orebro.se

Eriksson, Anna

Lag 1

F11

019‑21 6313

anna.eriksson@orebro.se

Eriksson, Johanna

Lag 4

EF07

019‑211947

johanna.eriksson@orebro.se

Fagré, Iva

Lag 7

F23

076-551 6981

iva.fagre@orebro.se

Forsberg, Kalle

Lag 6

F17

019-21 6878

kalle.forsberg@orebro.se

Giumale, Halima

Lag 2

F06B


halima.giumale@orebro.se

Green, Malin

Lag 1

F11B

019‑21 6313

malin.green@orebro.se

Gunnarsson, Jonas

Lag 4

EF07

019‑211947

jonas.gunnarsson@orebro.se

Gustafsson, Peter

Lag 5

E07

019‑216307

peter.gustafsson@orebro.se

Gustafsson, Sandra

Lag 5

E07

019‑216307

sandra.k.gustafsson@orebro.se

Gyllander, Jenny

Lag 3

E02B


jenny.gyllander@orebro.se

Hallor, Johan

Lag 4

EF07

019‑211947

johan.hallor@orebro.se

Hedborg, Helena

Lag 6

F17

019-21 6878

helena.hedborg@orebro.se

Högberg, Åsa

Lag 6

F17

019-21 6878

asa.elisabet.hogberg@orebro.se

Ivarsson, Hanna

Lag 4

EF07

019‑211947

hanna.ivarsson@orebro.se

Jennebo, Irene

Lag 6

F17

019-21 6878

irene.jennebo@orebro.se

Jonasson, Annie

Lag 5

E07

019‑216307

annie.jonasson@orebro.se

Jansson, Bengt

Lag 3

E02B


bengt.jansson@orebro.se

Jorner, Linus

Lag 4

EF07

019‑211947

linus.jorner@orebro.se

Järlebark, Miriam

Lag 7

F23

076-551 6981

miriam.jarlebark@orebro.se

Kahnberg, Gabriella




gabriella.kahnberg@orebro.se

Karlsson Arvidsson, Eva

Lag 4

EF07

019‑211947

eva.karlsson-arvidsson@orebro.se

Käll, Elin

Lag 5

E07

019‑216307

elin.kall@orebro.se

Lindfors, Niclas

Lag 7

F23


niclas.lindfors@orebro.se

Lindstedt, Charlotte

Lag 1

F11

019‑21 6313

charlotte.lindstedt@orebro.se

Ljungberg, Annelie

Lag 1

F11

019‑21 6313

annelie.ljungberg@orebro.se

Malmqvist, Linda

Lag 3

E02B


linda.malmqvist@orebro.se

Mörnerud, Birgitta

Lag 7

F23

076-551 6981

birgitta.r.l.mornerud@orebro.se

Nilsson, Lars

Lag 6

F17

019-21 6878

lars.nilsson@orebro.se

Olsson, Petra

Språk-verkstan

CD26


petra.olsson@orebro.se

Pegado, Maria

Lag 7

F23

076-551 6981

maria.pegado@orebro.se

Raçi, Afërdita

Lag 2

F06B


aferdita.raci@orebro.se

Rosenberg, Carin

Lag 4

EF07

019‑211947

carin.rosenberg@orebro.se

Rönnbäck, Catarina

Lag 5

E07


catarina.ronnback@orebro.se

Salomonsson, Åsa

Lag 1

F11A

019‑21 6313

asa.salomonsson@orebro.se

Sandström, Petra

Lag 2

F06B


petra.sandstrom@orebro.se

Skog, Gunbritt

Lag 2

F06B


gunbritt.m.skog@orebro.se

Sthyr, Elizabeth

Lag 5

E07

019‑216307

elizabeth.sthyr@orebro.se

Sundberg Jonsson, Birgitta

Lag 5

E07

019‑216307

birgitta.sundberg-jonsson@orebro.se

Söderman, Patrik

Lag 7

F23

076-551 6981

patrik.soderman@orebro.se

Taaler, Inna

Lag 6

F17

019-21 6878

inna.taaler@orebro.se

Wahlström, Anette

Lag 3

E02B


anette.wahlstrom@orebro.se

Warenmark, Lena

Lag 7

F23

076-551 6981

lena.warenmark@orebro.se

Lärare på grundläggande

Namn

Rum

Telefon

E-post

Abrahamsson, Andreas

DE04/05

019‑21 6777

andreas.abrahamsson@orebro.se

Bader, Hans-Åke

DE04/05

019-216777

hans.ake.bader@orebro.se

Björnstad, Johan

DE12

019-21 6876

johan.bjornstad@orebro.se

Ekelund, Eva

DE04/05

019-21 6777

eva.ekelund@orebro.se

Helldén, Eva




Hjelm Nicander, Johan

DE12

019-21 6876

johan.hjelm.nicander@orebro.se

Hjärtmyr, Elin

DE08

019-21 6777

elin.hjartmyr@orebro.se

Honkasalo, Outi

DE08


outi.honkasalo@orebro.se

Johansson, Erika

E12

019-21 6876

erika.johansson@orebro.se

Johansson, Josefin

DE08


josefin.a.johansson@orebro.se

Kadic, Amar

DE09

019-21 6879

amar.kadic@orebro.se

Kontakttelefon svenska som andraspråk


076-551 69 80


Kontakttelefon grundläggande matematik


076-551 69 82


Krieg, Elinne

DE09

019-21 6879

elinne.krieg@orebro.se

Larsson, Linda

DE12

019-21 6876


Lehman, Åsa

DE09

019-21 6879

asa.lahman@orebro.se

Loborn-Maoyta, Marina

DE12

019-21 6876

marina.loborn.mayotha@orebro.se

Mohsen, Thaer

DE04/05

019-21 6777

mohsen.thaer.hamid@orebro.se

Noura, David

DE09

019-21 6879

david.noura@orebro.se

Olausson, Kerstin

DE08


kerstin.olausson@orebro.se

Rehnström, Amelie

DE04/05

019-21 6777

amelie.rehnstrom@orebro.se

Röyter, Lorna

DE12

019-21 6876

lorna.royter@orebro.se

Schnürer, Camilla

DE08


camilla.schnurer@orebro.se

Sjöberg, Michael

DE12

019-21 6876

michael.sjoberg@orebro.se

Sjöstedt, Rebecka




Stoor, Peter



peter.stoor@orebro.se

Säll, Miriam




Wedholm-Olsson, Åsa

DE04/05

019-21 6777

asa.wedholm-olsson@orebro.se

 

Lärare på gymnasienivå

Namn

Rum

Telefon

E-post

Aldman, Göran

B02A

019-21 5707

goran.a.aldman@orebro.se

Björklund, Marie

G7


marie.bjorklund@orebro.se

Ebrahimi, Roya

B02A

019-21 5707

roya.ebrahimi@orebro.se

Ezzo, Issa

AB13

019-21 6379

issa.ezzo@orebro.se

Gräll, Lina

B02

019-21 1232

lina.grall@orebro.se

Gustafsson, Mari

A30

076-551 4264

mari.gustafsson@orebro.se

Flenéus, Magdalena

A13A

019-21 1206

madalena.fleneus@orebro.se

Jonsson, Helena

A30

019-21 6597

helena.jonsson@orebro.se

Karlsson, Ilona

A26

019-21 5765

ilona.karlsson@orebro.se

Karlsson, Torbjörn

AB06

019-21 5762

torbjorn.a.karlsson@orebro.se

Kraftling, Petter

B02

019-21 1232

petter.kraftling@orebro.se

Larsson, Dorota

B02A

019-21 5707

dorota.larsson@orebro.se

Legl, Helena

A26

019-21 6321

helena.legl@orebro.se

Lehmann Gisler, Christian




Lexell, Anders

G7


anders.lexell@orebro.se

Lindgård, Susanne




Lorenzen, Rickard

G7


rickard.lorenzen@orebro.se

Löfgren, Johan

G7


johan.lofgren@orebro.se

Muhssen, Rocky

G7


rocky.muhssen@orebro.se

Olofsson, Olof

AB05

019-21 1749

olof.olofsson@orebro.se

Råstock, Anna

BC05


anna.rastock@orebro.se

Stenqvist, Pascale

A30

019-21 6597

pascale.stenqvist@orebro.se

Sterner, Marianne

B02A

019-21 5707

marianne.sterner@orebro.se

Stranne, Sigyn

AB14


sigyn.stranne@orebro.se

Söderkvist, Thomas

AB12

019-21 5764

thomas.soderkvist@orebro.se

Wickbom, Karl-Henrik

G7

019-21 6262

karl-henrik.wickbom@orebro.se

Zetterberg-Pettersson, Eva

A26

019-21 5765

eva.zetterberg.pettersson@orebro.se

Zettergren, Jeanette

BC05


jeanette.zettergren@orebro.se

 

Lärare på Vård och omsorg

Namn

Rum

Telefon

E-post

Andersson, Therese

BC08/10

076-551 2002

therese.b.andersson@orebro.se

Ehrelind, Marlene

BC13

019-21 6780

marlene.ehrelind@orebro.se

Forss, Lolita

BC13


lolita.forss@orebro.se

Gising, Liselott

BC08/10

019-21 5783

liselott.gising@orebro.se

Hamzic, Nermina

BC11

019-21 2389

nermina.hamzic@orebro.se

Hellström, Camilla



camilla.hellstrom@orebro.se

Hellqvist, Elinore

BC12

019-21 5768

elinore.hellqvist@orebro.se

Hildingsson, Ulla

BC08/10

019-21 5787

ulla.hildingsson@orebro.se

Kjellgard, Jenny

BC13

019-21 5782

jenny.kjellgard@orebro.se

O´Meara-Ekdahl, Åsa

BC15

019-21 5746

asa.omeara.ekdahl@orebro.se

Persson, Sten-Ove

BC12

076-551 5606

sten.ove.persson@orebro.se

Raderman, Per-Thomas

BC15

019-21 1726

per-thomas.raderman@orebro.se

Silvén Patrik

BC13

019-21 5782

patrik.silven@orebro.se

Tollvik, Reidun

BC11

019-21 2747

reidun.tollvik@orebro.se

Viberg, Anna

BC13


anna.a.viberg@orebro.se

Winqvist, Ingela

BC08/10

019-21 5704

ingela.winqvist@orebro.se

 

Yrkesutbildningscenter

Kontakt

Titel

Telefon

E-post

Franzén Gustafsson, Rigmor

Samordnare

019-21 43 99

rigmor.franzen.gustafsson@orebro.se

Jonasson, Linus

Enhetschef

019‑21 60 83

linus.jonasson@orebro.se

Nyberg, Magdalena

Handläggare

019-21 57 27

magdalena.nyberg@orebro.se

Wirén, Amanda

Samordnare

019-21 61 90

amanda.wiren@orebro.se

Östlund, Elisabeth

Lärare

019-21 48 88

elisabeth.ostlund@orebro.se

 

Lärare på Lärvux

Namn

Rum

Telefon

E-post

Hammer, Terese

Lärvux

019-21 1188

terese.hammer@orebro.se

Haugen, Lilian

Lärvux

019-21 6799

lilian.haugen@orebro.se

Ling, Gunita

Lärvux

019-21 6799

gunita.ling@orebro.se

Westerberg, Marika

Lärvux

076-551 1997

marika.westerberg@orebro.se

Lärare på Utbildningskontraktet

Namn

Rum

Telefon

E-post

Hesselbom, Lova

BC04

076-4968466

lova.hesselbom@orebro.se

Kihlström, Theodor

BC04



Lockby, Andreas

BC04

019-21 6737

andreas.lockby@orebro.se

Moradi, Henrik

BC03

019-21 6737

henrik.moradi@orebro.se

 

Senast uppdaterad: 14 juli 2018

Publicerad: 2 januari 2018
Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Kontakta Komvux

Kontakta Örebro kommun

Telefon: 019–21 10 00 

Öppettider: Måndag kl. 7–17

Besöksadress: Drottninggatan 5

Öppettider: Måndag–fredag kl.10–17

E-post till servicecenter

servicecenter@orebro.se