Meny

Kontaktuppgifter till skolans personal

Skolledning

Kontakt

Telefon

E-post

Svanfridur Birgisdottir

Rektor: Komvux-sfi

019‑21 68 77

svanfridur.birgisdottir@orebro.se

Metin Adem

Rektor: Komvux-sfi

019-21 18 99

metin.adem@orebro.se

Staffan Östman

Rektor: Kurser på grundläggande nivå

019-21 55 73

staffan.ostman@orebro.se

Anders Adamson

Rektor: Kurser på gymnasial nivå

019-21 58 98

anders.adamson@orebro.se

Carina Skogh

Rektor: Stödverksamheten, studievägledare och Utbildningskontraktet

019-21 57 61

carina.skogh@orebro.se

Ulf Skoog

Rektor: Komvux administration, lokaler och serviceenhet

019-21 61 99

ulf.skoog@orebro.se

Linus Jonasson

Enhetschef: Yrkesutbildningscenter och Lärcentrum.

019-21 60 83

linus.jonasson@orebro.se

Magnus Wistrand

Rektor: Vård- och omsorgsutbildningen, barnskötarutbildningen och Lärvux

019-21 52 12

magnus.wistrand@orebro.se

Veronica Svensson
Verksamhetschef

019‑21 43 01

veronica.svensson@orebro.se

Administration

Kontakt

Titel

Telefon

E-post

Andersson, Anita

Administrativ assistent

019‑21 47 95

anita.andersson@orebro.se

Dahlén, Daniel

Administrativ assistent

019-21 63 49

daniel.dahlen@orebro.se

Gevriyeson, Hanna

Administrativ assistent

019-21 60 38

hanna.gevriyeson@orebro.se

Ghaeidrahmat, Saeid

Administrativ assistent

019-21 41 35

saeid.ghaeidrahmat@orebro.se

Hesselbom, Ann-Marie

Administrativ assistent

019-21 57 05

ann-marie.hesselbom@orebro.se

Hydén, Marie-Louise

Administrativ assistent

019-21 63 46

marie-louise.hyden@orebro.se

Karlsson, Agneta

Administrativ assistent

019-21 67 00

agneta.karlsson@orebro.se

Karlsson, Marie

Administrativ assistent


marie.t.karlsson@orebro.se

Vappelin, Richard

Administratör

019-21 63 77

richard.vappelin@orebro.se

It och kommunikation

Namn

Område

Rum

Telefon

E-post

Cassel, Henrik

Systemintegratör

AB07

076‑551 68 58

henrik.cassel@orebro.se

Falk, Jörgen

Kommunikation  /IT- och telesamordning

BC05

019-21 65 28

jorgen.falk@orebro.se

Francis, John

It-teknik

G03

019-21 60 07

john.francis@orebro.se

Håkansson, Magnus

It-teknik

G03

019-21 19 18

magnus.hakansson@orebro.se

Vaktmästeri

Namn

Rum

Telefon

E-post

Blomqvist, Dario

G01

019-21 62 50

dario.blomqvist@orebro.se

Åsberg, Mats

G01

019-21 63 39

mats.asberg@orebro.se

Studie- och yrkesvägledare

Vägledningscenter

Namn

Rum

E-post

Lawrence Cortes Guzman

CD19

lawrence.cortes.guzman@orebro.se

Sabina Nuhic

A02D

sabina.nuhic@orebro.se

Emma Björndahl

CD09

emma.bjorndahl@orebro.se

Marie-Louise Larsson

CD12

marie-louise.larsson@orebro.se

Frågor om sfi och grundläggande kurser

Namn

Rum

E-post

Jan-Ola Cajdert

CD09A

jan-ola.cajdert@orebro.se

Lawrence Cortes Guzman

CD19

lawrence.cortes.guzman@orebro.se

Sabina Nuhic

A02D

sabina.nuhic@orebro.se

Marie-Louise Larsson

CD12

marie-louise.larsson@orebro.se

Frågor om gymnasiekurser

Namn

Rum

E-post

Kerstin Bergh

CD20

kerstin.bergh@orebro.se

Isabella Ekstrand

CD09B

isabella.ekstrand@orebro.se

Emma Björndahl

CD09

emma.bjorndahl@orebro.se

Frågor om vård- och omsorgsutbildningen

Namn

Rum

E-post

Isabella Ekstrand

CD09B

isabella.ekstrand@orebro.se

Frågor om yrkesutbildningar och Lärvux

Namn

Rum

E-post

Madelene Willinder

A02C

madelene.willinder@orebro.se

Kuratorer

Namn

Rum

Telefon

E-post

Enell, Maria

CD24

019-21 63 47

maria.enell@orebro.se

Dawody, Sundus

CD23

019-21 63 41

sundus.dawody@orebro.se

Specialpedagoger

Namn

Rum

Telefon

E-post

Bernström, Anna

CD22

019-21 62 11

anna.bernstrom@orebro.se

Ekström, Magnus

CD21

019-21 11 57

magnus.ekstrom@orebro.se

Logopeder

Namn

Rum

Telefon

E-post

Weman, Lotta

CD14

019-21 25 54

lotta.weman@orebro.se

Lärcentrum

Namn

Rum

Telefon

E-post

Gustafsson, Petra

A03


petra.gustafsson@orebro.se

Hasan, Aziza


019 ‑21 60 95

aziza.hasan@orebro.se

Henriksson, Lisbeth


019-21 60 82

lisbeth.henriksson@orebro.se

Kahnberg, Andreas

A03


andreas.kahnberg@orebro.se

Johansson, Anna

A03


anna.e.johansson@orebro.se

Mohamadi, Hasan

A03


hasan.mohamadi@orebro.se

Persson, Kjell

A15

019-21 64 82

kjell.persson@orebro.se

Rönnbäck, Catarina

E07


catarina.ronnback@orebro.se

Wickberg, Christer


019-21 60 81

christer.wickberg@orebro.se

Wigren, Åke

A02B


ake.wigren@orebro.se

Lärare på SFI

Namn

Område

Rum

Telefon

E-post

Ahl, Monica

Lag 5

F01A

076‑551 66 78

monica.ahl@orebro.se

Alkatrib, Rabiaa 


EF12

019-21 12 99

rabiaa.alkatrib@orebro.se

Alm, Ann-Christine

Lag 1

F11A


ann.christine.alm@orebro.se

Andersson, Ingrid

Lag 3

F05


ingrid.e.andersson@orebro.se

Andersson,

Rose-Marie

Lag 5

F01A


rose-marie.andersson@orebro.se

Arnautovic, Sead

Lag 5

EF02

019‑21 19 47

sead.arnautovic@orebro.se

Berg, Christine

Lag 2

F06B


christine.berg@orebro.se

Beskow, Britt-Marie

Språk-verkstan

CD26


britt-marie.beskow@orebro.se

Bilow, Helena

Lag 4

EF07


helena.bilow@orebro.se

Björnmo, Hanna

Lag 3

E02B


hanna.bjornmo@orebro.se

Borgenfalk, Margareta

Lag 5

F01A


margareta.borgenfalk@orebro.se

Bornvik, Dina

Lag 7

F23


dina.bornvik@orebro.se

Chamoun, Sonia

Lag 2

F06B


sonia.chamoun@orebro.se

Dzaferovic, Aida

Lag 2

F06B


aida.dzaferovic@orebro.se

Elmgren Hallinger, Ingierd

Lag 4

EF07


ingierd.elmgren.hallinger@orebro.se

Ericsson, Marie

Lag 5

EF01

072-083 06 76

marie.ericsson@orebro.se

Eriksson, Anna

Lag 1

F11B


anna.eriksson@orebro.se

Fagré, Iva

Lag 7

F23B

076-551 69 81

iva.fagre@orebro.se

Forsberg, Kalle

Lag 6

F17

019-21 68 78

kalle.forsberg@orebro.se

Glaad Klingvall, Madelene

Lag 6

F17

019-21 68 78

madelene.glaad.klingvall@orebro.se

Giumale, Halima

Lag 2

F06B


halima.giumale@orebro.se

Green, Malin

Lag 1

F11B


malin.green@orebro.se

Gunnarsson, Jonas

Lag 4

EF07

019‑21 19 47

jonas.gunnarsson@orebro.se

Gustafsson, Peter

Lag 5

EF01

072-083 06 76

peter.gustafsson@orebro.se

Gustafsson, Sandra

Lag 5

EF02

019‑21 63 07

sandra.k.gustafsson@orebro.se

Gyllander, Jenny

Lag 3

E02B


jenny.gyllander@orebro.se

Hallin, Karin

Lag 1

F11A


karin.hallin@orebro.se

Hallor, Johan

Lag 4

EF07


johan.hallor@orebro.se

Hedborg, Helena

Lag 6

F17

019-21 68 78

helena.hedborg@orebro.se

Högberg, Åsa

Lag 6

F17

019-21 68 78

asa.elisabet.hogberg@orebro.se

Illbratt, Ewa-Lena

Lag 3

F05


ewa-lena.illbratt@orebro.se

Ivarsson, Hanna

Lag 4

EF07

019‑21 19 47

hanna.ivarsson@orebro.se

Jakobsson, Annette

Lag 3

F05


annette.jakobsson@orebro.se

Jansson, Bengt

Lag 3

F05


bengt.jansson@orebro.se

Jennebo, Irene

Lag 6

F17

019-21 68 78

irene.jennebo@orebro.se

Jonasson, Annie

Lag 5

E07

019‑21 63 07

annie.jonasson@orebro.se

Jorner, Linus

Lag 4

EF06


linus.jorner@orebro.se

Järlebark, Miriam

Lag 7

F23A

072-143 93 55

miriam.jarlebark@orebro.se

Kahnberg, Gabriella




gabriella.kahnberg@orebro.se

Karlsson Arvidsson, Eva

Lag 6

F17

019-21 68 78

eva.karlsson-arvidsson@orebro.se

Lindfors, Niclas

Lag 7

F23A

072-143 93 55

niclas.lindfors@orebro.se

Lindstedt, Charlotte

Lag 1

F11B


charlotte.lindstedt@orebro.se

Ljungberg, Annelie

Lag 1

F11A


annelie.ljungberg@orebro.se

Löfvenhamn, Anders

Lag 5

EF02


anders.lofvenhamn@orebro.se

Malmqvist, Linda

Lag 3

F05


linda.malmqvist@orebro.se

Molander, Cecilia

Lag 1

F11B


cecilia.molander@orebro.se

Mörnerud, Birgitta

Lag 7

F23B

076-551 69 81

birgitta.r.l.mornerud@orebro.se

Nilsson, Lars

Lag 6

F17

019-21 68 78

lars.nilsson@orebro.se

Olander, Hanna

Lag 7

F23A

072-143 93 55

hanna.olander@orebro.se

Olsson, Petra

Språk-verkstan

CD26


petra.olsson@orebro.se

Pegado, Maria

Lag 4

EF06

076-551 69 81

maria.pegado@orebro.se

Pärlbåge, Charlotte

Lag 1

F11


charlotte.parlbage@orebro.se

Pärlbåge, Irene

Lag



irene.parlbage@orebro.se

Raçi, Afërdita

Lag 2

F06B


aferdita.raci@orebro.se

Rosenberg, Carin

Lag 4

EF05

019‑21 19 47

carin.rosenberg@orebro.se

Rosén, Helga

Lag 1

F11A


helga.rosen@orebro.se

Räihä, Jacob

Lag 3

F05


jacob.raiha@orebro.se

Räihä, Simon

Lag 6

F17

019-21 68 78

simon.raiha@orebro.se

Rönnbäck, Catarina

Lag 4

EF05


catarina.ronnback@orebro.se

Sandström, Petra

Lag 3

F05


petra.sandstrom@orebro.se

Sthyr, Elizabeth

Lag 5

EF01

072-083 06 76

elizabeth.sthyr@orebro.se

Sundberg Jonsson, Birgitta

Lag 5

EF01

072-083 06 76

birgitta.sundberg-jonsson@orebro.se

Söderman, Patrik

Lag 7

F23B

076-551 69 81

patrik.soderman@orebro.se

Taaler, Inna

Lag 6

F17

019-21 68 78

inna.taaler@orebro.se

Wahlström, Anette

Lag 3

E02B


anette.wahlstrom@orebro.se

Wallbom, Helena

Lag 3

F05


helena.wallbom@orebro.se

Warenmark, Lena

Lag 7

F23B

076-551 69 81

lena.warenmark@orebro.se

Lärare på grundläggande nivå

Namn

Rum

Telefon

E-post

Abrahamsson, Andreas

DE04/05

019‑21 67 77

andreas.abrahamsson@orebro.se

Bader, Hans-Åke

DE04/05

019-2167 77

hans.ake.bader@orebro.se

Björnstad, Johan

DE12

019-21 68 76

johan.bjornstad@orebro.se

Eriksson, Eva

DE09

019-21 68 79

eva.e.eriksson@orebro.se

Helldén, Eva

D13


eva.hellden@orebro.se

Hjelm Nicander, Johan

DE12

019-21 68 76

johan.hjelm.nicander@orebro.se

Hjärtmyr, Elin

DE08

019-21 67 77

elin.hjartmyr@orebro.se

Honkasalo, Outi

DE08


outi.honkasalo@orebro.se

Johansson, Erika

DE12

019-21 68 76

erika.johansson@orebro.se

Johansson, Josefin

DE09

019-21 68 79

josefin.a.johansson@orebro.se

Kadic, Amar

D13


amar.kadic@orebro.se

Kontakttelefon svenska som andraspråk


076-551 69 80


Kontakttelefon grundläggande matematik


076-551 69 82


Krieg, Elinne

D13


elinne.krieg@orebro.se

Landmark, Kristina

DE09

019-21 68 79

kristina.landmark@orebro.se

Larsson, Linda

DE12

019-21 68 76


Lehman, Åsa

D13


asa.lahman@orebro.se

Loborn-Maoyta, Marina

DE12

019-21 68 76

marina.loborn.mayotha@orebro.se

Mohsen, Thaer

DE04/05

019-21 67 77

mohsen.thaer.hamid@orebro.se

Olausson, Kerstin

DE08


kerstin.olausson@orebro.se

Rehnström, Amelie

CD26

076‑551 63 94

amelie.rehnstrom@orebro.se

Röyter, Lorna

DE12

019-21 68 76

lorna.royter@orebro.se

Salomonsson, Åsa

D13


asa.salomonsson@orebro.se

Schnürer, Camilla

DE08


camilla.schnurer@orebro.se

Sjöberg, Michael

DE12

019-21 68 76

michael.sjoberg@orebro.se

Sjöstedt, Rebecka

DE09

019-21 68 79

rebecka.sjostedt@orebro.se

Stoor, Peter



peter.stoor@orebro.se

Säll, Miriam



miriam.sall@orebro.se

Wedholm-Olsson, Åsa

DE04/05

019-21 67 77

asa.wedholm-olsson@orebro.se

Lärare på gymnasienivå

Namn

Rum

Telefon

E-post

Aldman, Göran

B02A

019‑21 57 07

goran.a.aldman@orebro.se

Anell, Andreas

A30


andreas.anell@orebro.se

Björklund, Marie

G7


marie.bjorklund@orebro.se

Ebrahimi, Roya

B02A

019-21 57 07

roya.ebrahimi@orebro.se

Ezzo, Issa

AB13

019-21 63 79

issa.ezzo@orebro.se

Gräll, Lina

B02

019-21 12 32

lina.grall@orebro.se

Flenéus, Magdalena

A13A

019-21 12 06

madalena.fleneus@orebro.se

Jonsson, Helena

A30

019-21 65 97

helena.jonsson@orebro.se

Jonsson, Tomas

AB04

019-21 12 87


Karlsson, Ilona

A26

019-21 57 65

ilona.karlsson@orebro.se

Karlsson, Torbjörn

AB06

019-21 57 62

torbjorn.a.karlsson@orebro.se

Kraftling, Petter

B02

019-21 12 32

petter.kraftling@orebro.se

Larsson, Dorota

AB04

019-21 12 87

dorota.larsson@orebro.se

Legl, Elisabeth

A26


elisabeth.legl@orebro.se

Legl, Helena

A26

019-21 63 21

helena.legl@orebro.se

Lehmann Gisler, Christian

A30


christian.lehmann.gisler@orebro.se

Lexell, Anders

G7


anders.lexell@orebro.se

Lingårdh, Susanne

A30


susanne.lingardh@orebro.se

Lorenzen, Rickard

G7


rickard.lorenzen@orebro.se

Löfgren, Johan

G7


johan.lofgren@orebro.se

Muhssen, Rocky

G7


rocky.muhssen@orebro.se

Olofsson, Olof

AB05

019-21 17 49

olof.olofsson@orebro.se

Råstock, Anna

A02B


anna.rastock@orebro.se

Stenqvist, Pascale

A30

019-21 65 97

pascale.stenqvist@orebro.se

Sterner, Marianne

B02A

019-21 57 07

marianne.sterner@orebro.se

Stranne, Sigyn

AB14


sigyn.stranne@orebro.se

Söderkvist, Thomas

AB12

019-21 57 64

thomas.soderkvist@orebro.se

Zetterberg-Pettersson, Eva

A26

019-21 57 65

eva.zetterberg.pettersson@orebro.se

Zettergren, Jeanette

A02B


jeanette.zettergren@orebro.se

Lärare på Vård och omsorg

Namn

Rum

Telefon

E-post

Ajanovic, Nermina

BC11

019‑21 27 47

nermina.ajanovic@orebro.se

Andersson, Therese

BC08/10

076‑551 20 02

therese.b.andersson@orebro.se

Ehrelind, Marlene

BC11

019-21 67 80

marlene.ehrelind@orebro.se

Forss, Lolita

BC11

019-21 67 80

lolita.forss@orebro.se

Gising, Liselott

BC08/10

019-21 57 83

liselott.gising@orebro.se

Hellström, Camilla

BC08/10


camilla.hellstrom@orebro.se

Hellqvist, Elinore

BC12

019-21 57 68

elinore.hellqvist@orebro.se

Hildingsson, Ulla

BC08/10

019-21 57 87

ulla.hildingsson@orebro.se

Kjellgard, Jenny

BC13

019-21 57 82

jenny.kjellgard@orebro.se

O´Meara-Ekdahl, Åsa

BC15

019-21 57 46

asa.omeara.ekdahl@orebro.se

Persson, Sten-Ove

BC12

076-551 56 06

sten.ove.persson@orebro.se

Raderman, Per-Thomas

BC15

019-21 17 26

per-thomas.raderman@orebro.se

Tollvik, Reidun

BC11

019-21 27 47

reidun.tollvik@orebro.se

Törnecrantz, Elin

BC13

019-21 27 47

elin.tornecrantz@orebro.se

Winqvist, Ingela

BC08/10

019-21 57 04

ingela.winqvist@orebro.se

Yrkesutbildningscenter

Kontakt

Titel

Telefon

E-post

Anell, Lovisa

Samordnare

019-21 33 36

lovisa.anell@orebro.se

Bergström, Marianne

Språkombudsutbildare

076‑496 10 55

marianne.bergstrom@orebro.se

Folkesson, Lisbeth

Yrkeslärare


lisbeth.folkesson@orebro.se

Franzén Gustafsson, Rigmor

Samordnare

019-21 43 99

rigmor.franzen.gustafsson@orebro.se

Grabö, Ingrid

Utbildningsmäklare

019-21 24 69

ingrid.grabo@orebro.se

Jonasson, Linus

Enhetschef

019‑21 60 83

linus.jonasson@orebro.se

Kamisevic, Alena

Yrkeslärare


alena.kamisevic@orebro.se

Modig, Barbro

Yrkeslärare

019-21 31 36

barbro.modig@orebro.se

Nyberg, Magdalena

Handläggare

019-21 57 27

magdalena.nyberg@orebro.se

Ovèn, Kerstin

Utbildare


kerstin.oven@orebro.se

Raderman, Per-Thomas

Yrkeslärare

019-2117 26

per-thomas.raderman@orebro.se

Wirén, Amanda

Utbildningssamordnare

019-21 61 90

amanda.wiren@orebro.se

Östlund, Elisabeth

Utbildningsledare

019-21 48 88

elisabeth.ostlund@orebro.se

Lärare på Lärvux

Namn

Rum

Telefon

E-post

Hammer, Terese

Lärvux

019-21 11 88

terese.hammer@orebro.se

Haugen, Lilian

Lärvux

019-21 67 99

lilian.haugen@orebro.se

Jonsson, Tomas

Lärvux, AB04

019-21 67 99

tomas.jonsson@orebro.se

Westerberg, Marika

Lärvux

076‑551 19 97

marika.westerberg@orebro.se

Lärare på Utbildningskontraktet

Namn

Rum

Telefon

E-post

Ekelund, Eva

BC04

019- 21 10 15

eva.ekelund@orebro.se

Hesselbom, Lova

BC04

076‑496 84 66

lova.hesselbom@orebro.se

Mohamadi, Hasan

BC04

019-21 67 37

hasan.mohamadi@orebro.se

Senast uppdaterad: 6 maj 2019

Publicerad: 2 januari 2018
Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Kontakta Komvux

Kontakta Örebro kommun

Telefon: 019–21 10 00 

Öppettider: Måndag – fredag kl. 7–17

Besöksadress: Drottninggatan 5

Öppettider: Måndag–fredag kl.10–17

E-post till servicecenter

servicecenter@orebro.se