Meny

Kontakt

Telefon och adress

019-21 10 00 (Örebro kommuns servicecenter)
Expeditionen: 019-21 45 35, 019-21 65 03, 019-21 64 15
E-post: karolinskagymnasiet@orebro.se

Besöksadress: Olaigatan 25, 703 61 Örebro

Leveransadress: Skolgatan 1, 703 62 Örebro
Postadress: Box 31130, 701 35 Örebro

Frånvaroanmälan

Personal A till Ö
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö

All personal sorterad i bokstavsordning på efternamn. Om du bara vet förnamnet kan du söka på det i sökrutan uppe i sidhuvudet.

Skolledning, administration och skolservice
Skolledning

Kontakt

Titel

Telefon

E-post

Karin Drake

Rektor NA

019-21 63 98

karin.drake@orebro.se

Åke Johansson

Rektor ES

019-21 64 97

ake.johansson@orebro.se

Jonas Bergman Wallin

Rektor SA

019-21 65 02

jonas.bergman.wallin@orebro.se

Åsa Lindquist

Rektor SPRI-bas

019-21 65 18

asa.lindquist@orebro.se

Mokhtar Bennis

Verksamhetschef FUFA

-

mokhtar.bennis@orebro.se


Administration

Kontakt

Titel

Telefon

E-post

Andreas Gustafsson

Planerare

019-21 18 96

andreas.gustafsson@orebro.se

Birgitta Ivhall

Administratör SA

019-21 45 35

birgitta.ivhall@orebro.se

Therese Malmeström

Administratör SPRI-bas

019-21 51 36

therese.malmestrom@orebro.se

Anna Norström

Administratör ES

019-21 64 15

anna.norstrom@orebro.se

Åsa-Karin Söderlund

Administratör NA

019-21 65 03

asa-karin.soderlund@orebro.se


Skolservice

Namn

Titel

Telefon

Milan Afram

Elevstödjare/Vaktmästare

076-551 56 43

Roger Larsson

IT-Service

076-496 84 31

Torbjörn Larsson

Vaktmästare

019-21 65 06

 

Elevhälsan
Skolsköterska

Titel

Kontakt

Telefon

E-post

Skolsköterska NA, SA

Christina Rudström

019-21 65 05

christina.rudstrom@orebro.se

Skolsköterska ES, SA

Daisy Tobar-Golrang

019-21 64 12

daisy.tobar-golrang@orebro.se

Skolsköterska

Språkintroduktion,

SPRI-bas

Rose-Mary Malmgren

019-21 65 11

rose-mary.malmgren@orebro.se


Elevhälsoteam

Titel

Kontakt

Telefon

E-post

Kurator NA och SA

Catrine Holm

019 - 21 65 15

catrine.holm@orebro.se

Kurator ES

Linn Larsdotter

019-216772

070-2743560

linn.larsdotter@orebro.se

Skolsköterska NA, SA

Christina Rudström

019-21 65 05

christina.rudstrom@orebro.se

Skolsköterska ES, SA

Daisy Tobar-Golrang

019-21 64 12

daisy.tobar-golrang@orebro.se

Specialpedagog

NA, SA

Camilla Andersson


072-1432307

camilla.g.andersson@orebro.se

Specialpedagog

NA, ES

Malin Frisk

072-1432281

malin.frisk@orebro.se

Studie- och yrkesvägledare

Karin Ekdahl

019 - 21 65 09

karin.ekdahl@orebro.se

Skolpsykolog

Ulf Pelow


Träffas efter överenskommelse med elevhälsoteamet

 Elevhälsoteam Språkintroduktion SPRI-bas

Titel

Kontakt

Telefon

E-post

Kurator

Carina Karlsson

019 - 21 65 12

carina.d.karlsson@orebro.se

Studie- och yrkesvägledare

Eva Svahnström

019 - 21 59 62

eva.svahnstrom@orebro.se

Skolpsykolog

Ulf Pelow


Träffas efter överenskommelse med elevhälsoteamet


Fakturaadress

Örebro kommun Fakturacentral
Karolinska gymnasiet
Box 30100
701 35 Örebro

Glöm ej ref.kod: G2...

Organisationsnummer 212000-1967

Karta över skolområdet
Karta över skolområdet
Boka visning av biologiska museet

Museet är bara öppet för bokade visningar. Om du vill boka en visning eller har frågor kring museet, kontakta Karromuseets vänner via mejl: karromuseetsvaenner@outlook.com.

Nedanstående lördagar kommer vi att ha öppet för allmänheten:

10/3 11.00 - 14.00

tisdag 27/3 11.00 - 14.00

lördag 7/4 11.00 - 14.00

lördag 5/5 11.00 - 14.00

Senast uppdaterad: 11 september 2019

Publicerad: 7 november 2017
Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Kontakta Karolinska gymnasiet

Kontakta Örebro kommun

Telefon: 019–21 10 00 

Öppettider: Måndag – fredag kl. 7–17

Besöksadress: Drottninggatan 5

Öppettider: Måndag–fredag kl.10–17

E-post till servicecenter

servicecenter@orebro.se