Sidhuvud
Translate

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Fritidshem

Fritidshemspersonal

Fritidshemmet är en pedagogisk gruppverksamhet som kompletterar skolan och erbjuder barnen en meningsfull fritid och stöd i utvecklingen. Fritidshemmet är öppet för barnen före och efter skolan och även under skolloven. Verksamheten på fritidshemmet utgår från barnens intressen och initiativ och anpassas till deras olika förutsättningar.

På skolan finns fyra fritidshemsavdelningar Snickerboa, Vita Rosen, Junibacken samt Söderhavet. Lovlappar hittar ni under flikarna till vänster. Vill ni maila oss gör ni det enkelt på mellringeskolan.fritids@orebro.se

_
__________________________________________

Snickerboa

Annica Backman annica.backman@orebro.se

Denilson Galeano denilson.galeano@orebro.se

Kenneth Karlsson kenneth.karlsson@orebro.se

Söderhavet

Jesper Blom jesper.blom@orebro.se

John Salomonsson john.salomonsson@orebro.se

Marina Pettersson/Engström marina.pettersson.engstrom@orebro.se

Junibacken

Anna Bodin anna.bodin@orebro.se

Zahra Al Batal zara.al.batal@orebro.se

Robin Wäpneborg robin.wapneborg@orebro.se

Viking Holmström viking.holmstrom@orebro.se

Vita Rosen

Erika Wallström erika.wallstrom@orebro.se

Jenny Bodin jenny.bodin@orebro.se

Sofie Führ Helisten sofie.fuhr.helisten@orebro.se

Marie Andersson marie.f.andersson@orebro.se

Johan Israelsson johan.israelsson@orebro.se

___________________________

Följ oss på instagram!

https://www.instagram.com/mellringefritidshem/

Dela:

31 oktober 2019 • 16.25

Telefonnummer

Snickerboa

019 - 21 33 40
076-551 37 44

Söderhavet
019 - 21 27 64
076-551 15 66

Junibacken

076- 695 80 00

Vita Rosen

019 - 21 27 88
076-551 15 38

 


Aktuellt


Fritidshemmet är stängt

Måndagen den 28 oktober

Mellringeskolan | Box 314 25 | 701 35 Örebro | Besöksadress: Mellringevägen120A | Karta
E-post:mellringeskolan@orebro.se | Tel. 019-213331 | Fax: 019-213330
Örebro kommuns webbplats
Mellringeskolan