Sidhuvud
Translate

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Fritidshem

 

Fritidshemspersonal

Fritidshemmet är en pedagogisk gruppverksamhet som kompletterar skolan och erbjuder barnen en meningsfull fritid och stöd i utvecklingen. Fritidshemmet är öppet för barnen före och efter skolan och även under skolloven. Verksamheten på fritidshemmet utgår från barnens intressen och initiativ och anpassas till deras olika förutsättningar.

På skolan finns tre fritidshemsavdelningar Snickerboa, Vita Rosen samt Söderhavet. Lovlappar hittar ni under flikarna till vänster. Vill ni maila oss gör ni det enkelt på mellringeskolan.fritids@orebro.se

_
__________________________________________

Snickerboa och Söderhavet

Fritidspedagoger


Annica Backman annica.backman@orebro.se

Fredrick F Columbus fredrick.folkhage.columbus@orebro.se

Jesper Blom jesper.blom@orebro.se

Kenneth Karlsson kenneth.karlsson@orebro.se

Zahra Al Batal zara.al.batal@orebro.se

Robin Wäpneborg robin.wapneborg@orebro.se

Marina Pettersson/Engström marina.pettersson.engstrom@orebro.se

Anna Bodin anna.bodin@orebro.se


Vita Rosen

Fritidspedagoger

Erika Wallström erika.wallstrom@orebro.se

Jenny Bodin jenny.bodin@orebro.se

Sofie Führ Helisten sofie.fuhr.helisten@orebro.se

Marie Andersson marie.f.andersson@orebro.se

___________________________

Följ oss på instagram!

https://www.instagram.com/mellringefritidshem/

Dela:

14 augusti 2019 • 11.46

Telefonnummer

Snickerboa

019 - 21 33 40
076-551 37 44

Vita Rosen

019 - 21 27 88
076-551 15 38

Söderhavet
019 - 21 27 64
076-551 15 66

Aktuellt

 

Fritidshemmet är stängt

torsdag 22 och fredag 23 augusti.

Mellringeskolan | Box 314 25 | 701 35 Örebro | Besöksadress: Mellringevägen120A | Karta
E-post:mellringeskolan@orebro.se | Tel. 019-213331 | Fax: 019-213330
Örebro kommuns webbplats
Mellringeskolan