VIKTIG INFORMATION:
Vad kommunen gör och vad du själv kan göra för att begränsa smitt­spridningen av corona­viruset

På orebro.se använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies.

Vad är cookies? Jag förstår

Meny

Nominerade till Pedagogiskt pris 2019

Nominerade pedagoger och verksamheter i kategorin:

  • Allégården, Allegårdens personalgrupp.
  • Backagården, avdelning Hoppetossa: Annika Andersson, Heidi Sabrin Gardemeister och Madelene Eriksson.
  • Bettorps förskola, avdelning Sörgården: Anna Askerblom, Karin Liljesson, Caroline Wiss och Isabelle Pålsgård.
  • Brolyckans förskola, avdelning Röd.
  • Ekebergabacken, Lindbackens arbetslag.
  • Eklunda förskola: Katarina Kroon.
  • Fridensberg, avdelning Bikupan.
  • Fridensberg, avdelning Fjärilen: Anette Wallin och Malin Blomqvist.
  • Galaxen, avdelning Månen.
  • Glommagården.
  • Heimdal, avdelning Kremlan.
  • Heimdal, avdelning Musseronen: Susanne Andersson, Katarina Söderling och Cecilia Lüthi.
  • Junibacken.
  • Kårstaängen, avdelning Humlan: Angelica Eriksson, Sofia Axelsson och Liselott Karlsson.
  • Leklustan.
  • Leklustan: Ylva Olofsson.
  • Lergöken.
  • Lillkyrka förskola, avdelning Sköldpaddan.
  • Norlandia förskolor Basilikan, avdelning Lila: Christin Cronholm och Cecilia Davidsson.
  • Skeppet: Lanternan.
  • Skogsbrynet, avdelning Räven: Karin Larsson och Elisabeth Ulvenäs.
  • Skogsgläntans förskola.
  • Skogsgläntans förskola: Jessica Fredriksson.
  • Skutan, avdelning Sköldpaddan.
  • Snökristallens barnakademi.
  • Snökristallens barnakademi: Lotta Haglund.
  • Vintergatan.
  • Wadköping förskola, avdelning Månen.
  • Waldorfskolan Linden.
  • Äventyret, avdelning Flygplanet.

Nominerade pedagoger och verksamheter i kategorin:

  • Adolfsbergsskolan F–9: Anette Mattila.
  • Adolfsbergsskolan F–9: Bengt Andersson.
  • Adolfsbergsskolan F–9: Jessica Forsberg.
  • Adolfsbergsskolan F–9: Lilian Nehme.
  • Adolfsbergsskolan F–9: Linda Olsson.
  • Adolfsbergsskolan F–9: Lärarna i 7–9 B.
  • Adolfsbergsskolan F–9: Maria Gustafsson.
  • Adolfsbergsskolan F–9: Rebecka Edström.
  • Almbro skola F–6: Linda Malm.
  • Almby skola F–9: David Gülger.
  • Almby skola F–9: Gabriel Demir.
  • Almby skola/Tybblelundsskolan: Riikka Wallón.
  • Almby skola/Tybblelundsskolan: Maria Andersson.
  • Brunnsskolan F–6: Carina Andersson.
  • Brunnsskolan F–6: Emma Frisk Carlström.
  • Brunnsskolan F–6: Ylva Bertilsson.
  • Engelbrektsskolan 4–9: Maisoon Kakei.
  • Garphyttans skola F–6: Matilda Wiewegg och Evelina Hiding.
  • Glanshammars skola F–6.
  • Glanshammars skola F–6: Helen Larsson.
  • Glanshammars skola F–6: Josefine Nygren.
  • Hagaskolan F–6: Rebeckah Sparrow.
  • Hovsta skola F–6: Eva Sjöholm.
  • Jensen grundskola 6–9.
  • Lillåns skola F–9: Anna Cederlöv.
  • Lundbyskolan F–6: Stefan Angergård.
  • Mellringeskolan F–9: Maria Hanna.
  • Modersmålsavdelningen/Vivallaskolan: Khadouj Elabrichi.
  • Mosjö skola F–6: Anders Holmqvist.
  • Mosjö skola F–6: Helene Frick.
  • Mosjö skola F–6: Linda Harbe.
  • Nikolaiskolan 7–9: Gustav Nordmark och Ramzi Ahmed.
  • Norrbyskolan F–6: Jenny Nilsson.
  • Norrbyskolan F–6: Paulina Borg.
  • Rosta skola F–6: Elin Stengarn.
  • Rosta skola F–6: Flexteam, Johan Högberg, Linda Watz, Jimmy Sörensson, Sofie Norelius.
  • Rosta skola F–6: Jessica Stigsson.
  • Rosta skola F–6: Nena Sadikovic.
  • Rosta skola F–6: Rostaskolans elevhälsa & flexteam.
  • Stora Mellösa skola F–6: Miranda Tengelin.
  • Sveaskolan F–6: Hannah Bryant.
  • Sörby skola F–6: Nina Andresen.
  • Vintrosa skola F–6: Camilla Glaad.
  • Vivallaskolan F–6: David Crawford.
  • Vivallaskolan F–6: Gabriel Ghassan Baghdo.
  • Västra Engelbrektskolan F–9: Marie Sörkvist.
  • Örebro Waldorfskola, Johannaskolan 1–9: Kai Riemer.

Nominerade pedagoger och verksamheter i kategorin:

  • Karolinska gymnasiet: Karolina Cederqvist.
  • Tullängsgymnasiet: Fredrik Ekblad.
  • Virginska gymnasiet: Tobias Norgren-Bergström.

Ev. ofullständigt ifyllda nomineringar och nomineringar som inte överensstämmer med kriterierna för priset finns inte med i förteckningen.

Senast uppdaterad: 10 maj 2019

Publicerad: 3 maj 2019

Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Tack för ditt svar!

Du måste skriva in dina synpunkter för att kunna skicka meddelandet

Tack för ditt svar!

Följ oss:

Kontakta $sitenamn

Kontakta Örebro kommuns servicecenter

Telefon: 019-21 10 00 

Öppettider: Måndag–fredag kl. 8–16.30

Besöksadress: Drottninggatan 5

Öppettider: Måndag–fredag kl. 10–16.30

Teckenspråk: servicecenter@t-meeting.se

Kontaktperson