Sidhuvud
Translate

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Kontakt

Olaus Petriskolan 7-9

Besöksadress:

Nikolaiskolan

Oskarsparken 10

70212 Örebro

Postadress:

Box 313 35
701 35 Örebro

Leveransadress:

Oscarsparken 10
70212 Örebro

Fax:

019-21 25 63 

E-post:

opskolan@orebro.se 

Expedition


Rektor åk 7-9

Margarita Fernandez     
E-post: margarita.fernandez@orebro.se
tel. 019-212372, 070-2430370 


Administrativ samordnare

Ann-Sofi Hägerås
E-post: ann-sofi.hageras@orebro.se
tel. 019-214021

Skolassistenter

Marina Nyström       
E-post: marina.nystrom@orebro.se
tel. 019-212100


Skolhälsan

Skolsköterska

Lena Hjelmqvist

E-post: lena.hjelmqvist@orebro.se
tel. 019-212897

Tina Eriksson     
E-post: tina.eriksson@6orebro.se
tel. 019-212497

Skolläkare

Åsa Borulf        
(besökstider via skolsköterskan)

Kurator

Carola Brolin

E-post: carola.brolin@orebro.se

Tel. 019-212516

Anna Lindgren

E-post: Anna.Lindgren@orebro.se

tel. 076-551 32 98

 

Specialpedagog

Annika Forsberg

E-post: annika.a.forsbeg@0rebro.se

Tel: 076-5515461

 

Studie- och

yrkesvägledare

Per S Warenmark

E-post: per.s.warenmark@orebro.se
tel. 019-21 25 38


Vaktmästare

Emil Coronius (åk 7-9)
E-post: nikolaiskolanvaktmastare@orebro.se
tel. 070-540 12 88


Arbetslag

Arbetslag 8DEFG

tel. 019-212494

Arbetslag 9ABC

tel. 019-212495

Arbetslag 7ABC

tel. 019-212917

Arbetslag 7DEF

tel. 019-212496

Skolmåltid

Tel. 019-213475

Kökschef: Stefan Svensson

E-post: stefan.svensson@orebro.se

 

Café M&M

Tel. 019-212165

Caféchef: Michelle Spångberg

E-post: michelle.spangberg@orebro.se

Max Eriksson

E-post: max.eriksson@orebro.se

 

Bibliotek

Magnus Hietala

E-post: magnus.hietala@orebro.se

 

Webbansvarig

Martina Tallqvist
martina.tallqvist@orebro.se

 

Dela:

25 september 2019 • 14.17

telefon
Olaus Petriskolan  | Besöksadress: Mäster Larsgatan 1 | Postadress: Box 313 30, 701 35 Örebro
Leveransadress: Hovstavägen 2, 703 67 Örebro
E-post: opskolan@orebro.se | Tel: 019 - 21 23 70 | Fax: 019 - 21 23 73
Örebro kommuns webbplats
Olaus Petriskolan