Meny

Kontakt

Telefon och adress

019-21 10 00 (Örebro kommuns servicecenter)
E-post: kvinnerstagymnasiet@orebro.se

Besöks- och leveransadress: Kvinnerstagymnasiet, Axberg, 705 91 Örebro
Postadress: Box 31150, 701 35 Örebro

Hitta hit

Kvinnerstagymnasiet ligger centralt i Sverige cirka 1 mil norr om Örebro. Med bil åker du R50 mot Gävle/Falun. Med Länstrafikens bussar kommer du snabbt och enkelt hit från Örebro. Resan tar ca 15 minuter.

Personal A till Ö

All personal i bokstavsordning sorterade på efternamn.

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö

Om du bara vet förnamnet kan du söka på det i sökrutan uppe i sidhuvudet.

Skolledning, administration och skolservice
Skolledning

Kontakt

Titel

Telefon

E-post

Mokhtar Bennis

Verksamhetschef

019-21 59 30

mokhtar.bennis@orebro.se

Claudia Kraft

Rektor

019-21 66 29

claudia.kraft@orebro.se

Nenne Gustavson

Administrativ chef

070-300 59 09

nenne.gustavson@orebro.se

 

Administration

Kontakt

Titel

Telefon

E-post

Bengt-Arne Kangedal

Planerings-samordnare

019-21 68 03

bengt-arne.kangedal@orebro.se

Ann Almestrand

Administratör

019-21 68 02,

072-142 17 90

ann.almestrand@orebro.se

Peder Andersén

IT-samordnare (arbetar tisdagar

och torsdagar)

019-21 68 70, 070-511 59 97

peder.andersen@orebro.se

 

Skolservice

Namn

Titel

Telefon

E-post

Mikael Korsback

Vaktmästare

019-21 68 83, 070-310 03 99

mikael.korsback@orebro.se

Magnus Hellqvist

Vaktmästare

019-21 68 41

magnus.hellqvist@orebro.se

Marie Wickbom

Städledare

019-21 68 55

marie.wickbom@orebro.se

 

Elevhälsan

Titel

Kontakt

Telefon

E-post

Kurator

Sabina Bergenstråhle

019-21 68 21, 076-551 43 01

sabina.bergenstrahle@orebro.se

Skolsköterska

Marie Eriksson-Fürsth

019-21 68 20

marie.eriksson-fursth@orebro.se

Specialpedagog

Fredrika Nordling

076-551 12 24

fredrika.nordling@orebro.se

Studie- och yrkesvägledare

Ingela Norell Olsson

019-21 68 24,

070-551 43 47

ingela.norell.olsson@orebro.se

 

Fakturadress

Örebro kommun fakturacentral
Kvinnerstagymnasiet
Box 31150
701 35 Örebro

Organisationsnummer 212000-1967

Karta över skolområdet
Karta över skolområdet

K - Expedition, Matsal, Gymnastiksal
B - Bruksstall
C - Jordbruk
D - Växthus
E - Markbyggnadshall
F - Skogsbruk, Hygien
G - Ladugård
H - Djurhus
I - Elevhem
J - Vaktmästeri
K - Lektionssalar
L - Bibliotek, Elevhälsa, Lektionssalar
M - Lektionssalar
N - Lillgården, Fritidsverksamhet
O - Travstall
R - Ridhus
Y - Fågelhus
Brk 10 - NP4

 

Senast uppdaterad: 11 januari 2018

Publicerad: 27 november 2017
Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Kontakta Kvinnerstagymnasiet

Kontakta Örebro kommun

Telefon: 019–21 10 00 

Öppettider: Måndag kl. 7–17

Besöksadress: Drottninggatan 5

Öppettider: Måndag–fredag kl.10–17

E-post till servicecenter

servicecenter@orebro.se