Sidhuvud
Translate

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Kontakt

Wallerska skolan F-6

Besöksadress: Färdemansgatan 103
Postadress: 703 60 Örebro
Telefon (exp): 019-21 44 65
Telefon (pers.rum): 019-21 34 69 
Telefax: 019-21 27 93
E-postadress: wallerskaskolan@orebro.se

Se kartalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Klicka på respektive bild för att se den i ett större format.

Tf Rektor

Per Hagström
019-21 33 33

                     per.hagstrom@orebro.se

                    Gunnel Rasmussen 

                    (f.o.m. Ht-2018)


Biträdande Rektor

Bjurling Maja

019-21 11 15

maja.bjurling@orebro.se

              

      

Administrativ assistent

Anna-Lena Eriksson
019-21 44 65
anna-lena.s.eriksson@orebro.se


Skolsköterska

AnnaKarin Mårdensjö
019-21 27 95
annakarin.mardensjo@orebro.se

            Telefontid: mån, tors, fre 08.15-09.00

Vaktmästare/It-närstödjare/Pedagog

Fredrik Hallman
019-21 27 71
fredrik.hallman@orebro.se


Husmor

Marie Ångman Nyselius
019-21 27 94
marie.nyselius@orebro.se


Måltidspersonal

Selma Oktay
019-21 27 94
selma.oktay@orebro.se


Specialpedagog

Eva Gunnarsson Nelson
019-21 27 37
eva.gunnarsson.nelson @orebro.se


Skolpsykolog

Helena Lissén Hallonqvist
019-21 11 75 
                    helena.lissen.hallonqvist@orebro.se 


Skolkurator

Johanna Sporrenstrand
070-640 50 56
johanna.sporrenstrand @orebro.se


Volontär

Robert Israelsson
019-21 44 61


 

Musiklärare (Mellringeskolan)

Olle Mårthans, åk 4-6
019-21 33 22
olle.marthans@orebro.se


Hem- och konsument
kunskapslärare
(Mellringeskolan)

Emma Myrgren

                    019 - 21 33 46

                    emma.myrgren@orebro.se 

 

                    Juliana Tekin

                    019 - 21 33 61

                    juliana.tekin@orebro.se

           

 

 


Dela:

26 april 2018 • 14.03

Personalrum / Fritidshem

Personalrum - åk 4-6    

019-21 34 69

Fritidshem 
Smultronstället

019-21 44 60

Fritidshem
Jordgubben

019-21 44 61

Fritidshem
Hallonet

019-21 44 51

Sök person

På Örebro kommuns hemsida kan du söka efter kontakuppgifterlänk till annan webbplats till all personal.

Frånvaroanmälan

Om ditt barn på grund av sjukdom eller annan orsak måste stanna hemma ska du som förälder meddela:

Administrativ assistent Anna-Lena Eriksson
019-21 44 65

Arbetslagsledare

Arbetslagsledare Fritids

Sanna Jansson 
019-21 44 51 sanna.jansson@orebro.se

Arbetslagsledare Fsk-3

Charlotte Carenbäck

019-21 44 64

charlotte.carenback@orebro.se

 

Arbetslagsledare 4-6

Hedenborg Sofia

019-21 27 92

(019-21 34 69)

sofia.hedenborg@orebro.se

Olycksfallsförsäkring

Örebro kommun har avtal om olycksfallsförsäkring för barn och elever i förskola och skola. Försäkringsgivare är Länsförsäkringar Bergslagen. Läs mer om försäkringenlänk till annan webbplats

Wallerska skolan | Färdemansgatan 103 | Box 31435 | Kartalänk till annan webbplats
E-post: wallerskaskolan@orebro.se | Tel: 019-21 10 00 | Fax: 019- 21 27 93

Örebro kommuns webbplats
Wallerska skolan