Sidhuvud
Translate

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Kontakt

 

Askers skola
Askerskyrkväg 4
715 94 Odensbacken

Tel: 019-21 59 51

Rektor:

Katarina Hammarström
Tel. 019-21 23 04 (vidarekoppling)

Personal Askers skola

 

 

Personal skola

 

Förskoleklass

Elisabeth Ånberg     elisabeth.anberg@orebro.se  

Årskurs 1-2     

Elin Gunnarsson      elin.gunnarsson@orebro.se

Årskurs 3

Mina Jönsson          mina.jonsson@orebro.se

Idrott

Stefan Törnström    stefan.tornstrom@orebro.se

 

Fritidshem/resurser

 

Elisabeth Ånberg

Markus Karlsson      markus.a.karlsson@orebro.se

Lotta Karlsson         lotta.a.karlsson@orebro.se

Telefon: 
019-21 59 49
076-55 119 10 (mobil)

 

Elevhälsa

 

Rektor: Katarina               katarina.hammarstrom@orebro.se
Hammarström                  019-21 23 04

Skolsköterska: Inger        inger.johnsson@orebro.se
Johnsson                         019-21 58 37

Kurator: Martin               martin.karlsson@orebro.se
Karlsson                         019-21 10 00

Specialpedagog:           
Yvonne Ljung                 yvonne.a.ljung@orebro.se

 

Skolrestaurang

Tel. 019-21 59 47
Lena

Vaktmästare

Leif Adolfsson

Tel. 070-6695500

 

Dela:

11 oktober 2017 • 15.3711 oktober 2017 • 15.37

Sjukanmälan

Om ditt barn är sjukt vill vi att du helst ringer innan klockan 8.20.

Om vi inte svarar går det bra att lämna meddelande på telefonsvararen.

Tel. 019-21 59 51

Askers skola | Askers kyrkväg 4-6 | 715 94 Odensbacken
E-post: askersskola@orebro.se | Tel: 019-21 59 51
Örebro kommuns webbplats
Askers skola