Sidhuvud
Translate

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Kontakt

Olaus Petriskolan F-9

Besöksadress:


Mäster Larsgatan 1

Postadress:


Box 313 30
701 35 Örebro

Leveransadress:


Hovstavägen 2
703 67 Örebro

Telefon:

019-212370

Fax

019-212373

E-post:

opskolan@orebro.se 

Expedition

Rektor år F-6

Anna Zetterberg    
E-post: anna.zetterberg@orebro.se  
tel. 019-212369

Rektor år 7-9

Margarita Fernandez     
E-post:margarita.fernandez@orebro.se
tel. 019-212372, 070-2430370 

Studie- och

yrkesvägledare

Evelina Nykvist
E-post: evelina.nykvist@orebro.se
tel. 019-212374

Skolassistenter

Marina Nyström       
E-post: marina.nystrom@orebro.se
tel. 019-212370

Administrativ samordnare

Astrid Regnér
E-post: astrid.regner@orebro.se
tel. 019-212508

Vaktmästare

Lars Söderhäll       
E-post: lars.soderhall@orebro.se
tel. 070-577 07 80

Arbetslag

Resursarbetslaget

tel. 019-212490

Arbetslag 1 (år F-3)

Strandhuset
tel. 019-212491

Arbetslag 2 (år F-3)

Åhuset
tel. 019-212492

Arbetslag 3 (år 4-6)

tel. 019-212493

Arbetslag 4 (B-laget)

tel. 019-212494

Arbetslag 5 (A-laget)    

tel. 019-212495

Arbetslag 6 (C-laget) 

tel. 019-212496

Övrigt

Skolmåltid

Skolmatsal
tel. 019-212499

Kökschef:Stefan Svensson

tel: 070-201 14 26 

Webbansvariga

Anette Erixon
anette.erixon@orebro.se

Martina Tallqvist
martina.tallqvist@orebro.se

Skolhälsan

Skolsköterska

Tina Eriksson     
E-post: tina.eriksson@orebro.se
tel. 019-212497

Skolläkare

Ingemor Skoglund        
tel. 019-212497
(besökstider via skolsköterskan)

Kurator

Anna Lindgren
E-post: Anna.Lindgren@orebro.se
tel. 019-214314

Dela:

5 oktober 2017 • 13.00

telefon
Olaus Petriskolan  | Besöksadress: Mäster Larsgatan 1 | Postadress: Box 313 30, 701 35 Örebro
Leveransadress: Hovstavägen 2, 703 67 Örebro
E-post: opskolan@orebro.se | Tel: 019 - 21 23 70 | Fax: 019 - 21 23 73
Örebro kommuns webbplats
Olaus Petriskolan