Meny

Kontakt

Telefon och adress

019-21 10 00 (Örebro kommuns servicecenter)
Expeditionen: 019-21 45 35, 019-21 65 03, 019-21 64 15
E-post: karolinskaskolan@orebro.se

Besöksadress: Olaigatan 25, 703 61 Örebro
Postadress: Box 31130, 701 35 Örebro

Personal A till Ö
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö

All personal sorterad i bokstavsordning på efternamn. Om du bara vet förnamnet kan du söka på det i sökrutan uppe i sidhuvudet.

Skolledning, administration och skolservice
Skolledning

Kontakt

Titel

Telefon

E-post

Veronica Svensson

Verksamhetschef

019-21 43 01

veronica.svensson@orebro.se

Karin Drake

Rektor NA

019-21 63 98

karin.drake@orebro.se

Åke Johansson

Rektor ES

019-21 64 97

ake.johansson@orebro.se

Jonas Bergman Wallin

Rektor HU/SA

019-21 65 02

jonas.bergman.wallin@orebro.se

Åsa Lindquist

Rektor SPRI-bas

019-21 65 18

asa.lindquist@orebro.se

 

Administration

Kontakt

Titel

Telefon

E-post

Andreas Gustafsson

Planerare

019-21 18 96

andreas.gustafsson@orebro.se

Birgitta Ivhall

Administratör HU/SA

019-21 45 35

birgitta.ivhall@orebro.se

Therese Malmeström

Administrativ assistent SPRI-bas

019-21 51 36

therese.malmestrom@orebro.se

Anna Norström

Administratör ES

019-21 64 15

anna.norstrom@orebro.se

Åsa-Karin Söderlund

Administratör NA

019-21 65 03

asa-karin.soderlund@orebro.se

 

Skolservice

Namn

Titel

Telefon

Milan Afram

Elevstödjare/Vaktmästare

076-551 56 43

Roger Larsson

IT-Service

076-496 84 31

Torbjörn Larsson

Vaktmästare

019-21 65 06

 

Elevhälsan
Skolsköterska

Titel

Kontakt

Telefon

E-post

Skolsköterska NA, SPRI-bas

Christina Rudström

019-21 65 05

christina.rudstrom@orebro.se

Skolsköterska ES, SA, HU

Daisy Tobar-Golrang

019-21 64 12

daisy.tobar-golrang@orebro.se

 

Elevhälsoteam

Titel

Kontakt

Telefon

E-post

Kurator NA och HU/SA

Catrine Holm

019 - 21 65 15

catrine.holm@orebro.se

Kurator ES

Majsan Helin

019-216772

070-2743560

marianne.helin@orebro.se

Skolsköterska NA, SPRI-bas

Christina Rudström

019-21 65 05

christina.rudstrom@orebro.se

Skolsköterska ES, SA, HU

Daisy Tobar-Golrang

019-21 64 12

daisy.tobar-golrang@orebro.se

Specialpedagog

Camilla Andersson

019-21 64 29

 

072-1432307

camilla.g.andersson@orebro.se

Specialpedagog

Malin Frisk

072-1432281

malin.frisk@orebro.se

Studie- och yrkesvägledare
Anne Matthiesen

019-21 65 09

anne.matthiesen@orebro.se

 

Fakturaadress

Örebro kommun
Fakturacentral Karolinska gymnasiet
Box 30100
701 35 Örebro

Glöm ej ref.kod: G2...

Organisationsnummer 212000-1967

Karta över skolområdet
Karta över skolområdet
Boka visning av biologiska museet

Museet är bara öppet för bokade visningar. Om du vill boka en visning eller har frågor kring museet, kontakta Karromuseets vänner via mejl: karromuseetsvaenner@outlook.com.

Senast uppdaterad: 19 januari 2018

Publicerad: 7 november 2017
Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Kontakta Karolinska gymnasiet

Kontakta Örebro kommun

Telefon: 019–21 10 00 

Öppettider: Måndag kl. 7–17

Besöksadress: Drottninggatan 5

Öppettider: Måndag–fredag kl.10–17

E-post till servicecenter

servicecenter@orebro.se