Sidhuvud
Translate

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Fritidshem

Fritidshemmet är en pedagogisk gruppverksamhet som ska komplettera skolan och erbjuda barnen en meningsfull fritid och stöd i utvecklingen. Fritidshemmet är öppet för barnen före och efter skolan och även under skolloven. Verksamheten på fritidshemmet ska utgå från barnens intressen och initiativ och anpassas till deras olika förutsättningar.

På skolan finns tre fritidshemsavdelningar Snickerboa, Vita Rosen samt Söderhavet. Lovlappar hittar ni under flikarna till vänster. Vill ni maila oss gör ni det enkelt på mellringeskolan.fritids@orebro.se

_
___________________________________________

Fritidspedagoger

Snickerboa / 019 - 21 33 40 /
Kenneth Karlsson kenneth.karlsson@orebro.se
Jesper Blom jesper.blom@orebro.se
Adam Palm adam.palm@orebro.se

Vita Rosen / 019 - 21 27 88 /

Jenny Bodin jenny.bodin@orebro.se
Robin Wäpneborg robin.vapneborg@orebro.se
Sofie Führ Helisten sofie.fuhr.helisten@orebro.se

Söderhavet / 019 - 21 27 64 /
Fredrick F Columbus fredrick.folkhage.columbus@orebro.se
John Salomonsson john.salomonsson@orebro.se
Kristin Harfeldt kristin.harfeldt@orebro.se

 

_______________________________________

Följ oss på instagram!

https://www.instagram.com/mellringefritidshem/

Dela:

6 november 2017 • 12.58

Telefonnummer

Snickerboa

019 - 21 33 40
076-551 37 44

Vita Rosen

019 - 21 27 88
076-551 15 38

Söderhavet
019 - 21 27 64
076-551 15 66

Aktuellt

Mellringeskolan | Box 314 25 | 701 35 Örebro | Besöksadress: Mellringevägen120A | Karta
E-post:mellringeskolan@orebro.se | Tel. 019-213331 | Fax: 019-213330
Örebro kommuns webbplats
Mellringeskolan