Sidhuvud
In English
|
Translate

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Kronan

Kronans arbetslag omfattar år 6 och 4 i grundskolan samt 4-6 i grundsärskolan.

Åk 4B
Jörgen Säteraas, lärare
jorgen.sateraas@orebro.se
Malin Edström, resurs och Kronans fritids
malin.edstrom@orebro.se

Åk 6
Anna-Lena Hansson, lärare
anna-lena.hansson@orebro.se
Emma Björkwall, lärare
emma.bjorkwall@orebro.se
Ceasar Jonsson, resurs och Kronans fritids
ceasar.jonsson@orebro.se

Kronan 4-6
Jonas Carlberg, lärare
jonas.carlberg@orebro.se
Laila Bäck, resurs och Kronans fritids
laila.back@orebro.se
Ingela Fernström Hjelting, resurs och Kronans fritids
ingela.fernstrom.hjelting@orebro.se

Fler som tillhör arbetslaget är:
Anton Bäckman, idrottslärare
anton.backman@orebro.se
Lena Rensmo, slöjdlärare
lena.rensmo@orebro.se
Louise Nilsson, slöjdlärare
louise.nilsson@orebro.se
Anna-Maria Davidsson, hemkunskapslärare
anna-maria.davidsson@orebro.se

 

KONTAKT

Sveaskolan 019-21 31 45
Kronan: 019-21 31 66
Arbetslagsledare är Jonas Carlberg.
jonas.carlberg@orebro.se

Dela:

23 november 2017 • 14.14

Länk till Facebook
Länk till Instagram
Länk till Twitter
Länk till Periscope

Aktuellt på Sveaskolan

Sporlovslapp för fritids!
lämnas in senast fredagen den 2 februari.
Ladda ner här!PDF

Skolan och fritids är stängd fredagen den 26/1.

Tider när fritids stänger
kl. 16.00 för all personal konferens.

  • 6/2
  • 14/3
  • 12/4
  • 15/5


Karta


Sjukanmälan

Före kl. 08:00 på telefon, 019-21 31 45 eller sms,
076 551 33 56

 

SVEASKOLAN | Box 313 10 | 701 35 ÖREBRO | SWEDEN | Besöksadress: Södra Allén 43
Tel.: 019 - 21 31 45 | Fax: 019- 21 35 45 | E-post: sveaskolan@orebro.se
Örebro kommuns webbplats
Sveaskolan