Sidhuvud
In English
|
Translate

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Grenen

Grenens arbetslag omfattar år 5 och 4 i grundskolan samt 4-6 i särskolan med inriktning träningsskolan.

Åk 4A
Elisabet Pedersen, lärare
elisabet.pedersen@orebro.se
Simon Vård, resurs och Kronans fritids
simon.vard@orebro.se

Åk 5
Mats jansson, lärare
mats.r.jansson@orebro.se
Maria Hanna, lärare
maria.hanna@orebro.se

Grenen 4-6
Karin Almstedt, lärare
karin.almstedt@orebro.se  
Jill Gustavsson, resurs, Kronan och Blommans fritids
jill.gustavsson@orebro.se
Petter Rapp, resurs och Kronans fritids
petter.rapp@orebro.se
Lennart Gustavsson, resurs och Kronans fritids
lennart.gustavsson@orebro.se

Fler som tillhör arbetslaget är:
Robert Damasdi, musiklärare
robert.damasdi@orebro.se

KONTAKT

Sveaskolan 019-21 31 45
Kronan 019- 21 31 66
Arbetslagsledare är Jörgen Säteraas.
jorgen.sateraas@orebro.se

Dela:

23 november 2017 • 14.13

Länk till Facebook
Länk till Instagram
Länk till Twitter
Länk till Periscope

Aktuellt på Sveaskolan

Sporlovslapp för fritids!
lämnas in senast fredagen den 2 februari.
Ladda ner här!PDF

Skolan och fritids är stängd fredagen den 26/1.

Tider när fritids stänger
kl. 16.00 för all personal konferens.

  • 6/2
  • 14/3
  • 12/4
  • 15/5


Karta


Sjukanmälan

Före kl. 08:00 på telefon, 019-21 31 45 eller sms,
076 551 33 56

 

Grenens favoritlänkar

SVEASKOLAN | Box 313 10 | 701 35 ÖREBRO | SWEDEN | Besöksadress: Södra Allén 43
Tel.: 019 - 21 31 45 | Fax: 019- 21 35 45 | E-post: sveaskolan@orebro.se
Örebro kommuns webbplats
Sveaskolan