Sidhuvud
In English
|
Translate

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Fröet

Fröets arbetslag omfattar år 2 och 3 i grundskolan samt 1-3 i grundsärskolan.

Åk 2
Maria "Mimmi" Brännström, lärare
maria.brannstrom@orebro.se
Monica Jungander, frititdspedagog och Kojans fritids
monica.jungander@orebro.se

Åk 3A
Johan Bylin, lärare
Johan.bylin@orebro.se
Eric Löfbom, resurs och Kojans fritids
eric.lofbom@orebro.se

Åk 3b
Micaela Isaksson, lärare
micaela.isaksson@orebro.se
Oliver Holmberg, resurs och Kojans fritids
oliver.holmberg@orebro.se

Åk 1-3
Charlotte Byhlin-Flink, lärare
charlotte.byln.flink@orebro.se
Sofia Faraj, lärare
sofia.faraj@orebro.se
Magnus Bäckström, resurs och Blommans fritids​
magnus.backstrom@orebro.se

Fler som tillhör arbetslaget är:
Dan Johansson, idrottslärare
dan.johansson@orebro.se
Micael Edberg, Skolhandledare-IKT
micael.edberg@orebro.se

KONTAKT

Sveaskolan 019-21 31 45
Kojan: 019-21 32 42
Arbetslagsledare är Johan bylin.
johan.bylin@orebro.se

Dela:

23 november 2017 • 14.12

Länk till Facebook
Länk till Instagram
Länk till Twitter
Länk till Periscope

Aktuellt på Sveaskolan

Sporlovslapp för fritids!
lämnas in senast fredagen den 2 februari.
Ladda ner här!PDF

Skolan och fritids är stängd fredagen den 26/1.

Tider när fritids stänger
kl. 16.00 för all personal konferens.

  • 6/2
  • 14/3
  • 12/4
  • 15/5


Karta


Sjukanmälan

Före kl. 08:00 på telefon, 019-21 31 45 eller sms,
076 551 33 56

 

SVEASKOLAN | Box 313 10 | 701 35 ÖREBRO | SWEDEN | Besöksadress: Södra Allén 43
Tel.: 019 - 21 31 45 | Fax: 019- 21 35 45 | E-post: sveaskolan@orebro.se
Örebro kommuns webbplats
Sveaskolan