Sidhuvud
In English
|
Translate

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Blomman

Blommans arbetslag omfattar förskoleklass och åk 1 samt 1-3 i grundsärskolan inriktning träningsskola.

Förskoleklass
Miray Cakmak, lärare
miray.cakmak@orebro.se
Minna Karlsson, förskolelärare
minna.karlsson@orebro.se
Kim Johansson, Fritidspedagog och Blommans fritids
kim.a.johansson@orebro.se
Ulrika "Ullis" Rapp, resurs och Blommas fritids
ulrika.rapp@orebro.se

Åk 1
Berit Hellström, lärare
berit.hellstrom@orebro.se
Micael Back, fritidspedagog
micael.back@orebro.se
Emelie Johansson, resurs
emelie.d.johansson@orebro.se
Albin Öberg, resurs
albin.oberg@orebro.se

Blomman 1-4
Sara Lindström, lärare
sara.b.lindstrom@orebro.se
Marie Swärd Ulriksson, resurs och Blommans fritids
marie.sward@orebro.se
Pirjo Hjortsberg, förskolelärare och Blommans fritids
pirjo.hjortsberg@orebro.se
Carina Palm, resurs och Blommans fritids
carina.palm@orebro.se
Sebastian Ekbom, resurs och Blommans fritids
sebastian.ekbom@orebro.se

Fler som tillhör arbetslaget är:
Annica Lang Andersson, fritidspedagog
annica.lang.andersson@orebro.se

KONTAKT

Sveaskolan 019-21 31 45
Blomman: 019-21 31 72
Arbetslagsledare är Marie Swärd Ulriksson.
marie.sward@orebro.se 

Dela:

23 november 2017 • 14.12

Länk till Facebook
Länk till Instagram
Länk till Twitter
Länk till Periscope

Aktuellt på Sveaskolan

Sporlovslapp för fritids!
lämnas in senast fredagen den 2 februari.
Ladda ner här!PDF

Skolan och fritids är stängd fredagen den 26/1.

Tider när fritids stänger
kl. 16.00 för all personal konferens.

  • 6/2
  • 14/3
  • 12/4
  • 15/5


Karta


Sjukanmälan

Före kl. 08:00 på telefon, 019-21 31 45 eller sms,
076 551 33 56

 

SVEASKOLAN | Box 313 10 | 701 35 ÖREBRO | SWEDEN | Besöksadress: Södra Allén 43
Tel.: 019 - 21 31 45 | Fax: 019- 21 35 45 | E-post: sveaskolan@orebro.se
Örebro kommuns webbplats
Sveaskolan